Діяльність

02.05.2018

На ЮУАЕС названо переможців і призерів конкурсу наукових доповідей серед молодих атомників

На Южно-Українській АЕС 25 та 26 квітня визначено переможців і призерів першого етапу конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників атомної станції. Представляти ЮУАЕС на галузевому змаганні ДП «НАЕК «Енергоатом» у червні будуть четверо учасників. У соціально-профспілковому напрямку - Олена Твердохліб і Олег Іщенко, яким присудили відповідно першу та другу премії, у виробничому - Михайло Савелюк і Ольга Твардовська, які розділили перше місце в станційному конкурсі.

Конкурс наукових доповідей серед молодих атомників проходить під егідою Організації молоді атомної станції за підтримки адміністрації та профспілкового комітету ВП ЮУАЕС уже не перший рік. Його метою є стимулювання ініціативи, розкриття науково-технічного потенціалу, підвищення загального рівня знань, обмін досвідом, генерація нових ідей у ​​молодих працівників, а також пошук шляхів оптимізації виробничого процесу.

Всього на розгляд журі було подано 15 наукових робіт молодих атомників з 11 підрозділів ВП ЮУАЕС. Олена Твердохліб, інженер з охорони праці оздоровчо-реабілітаційного комплексу «Іскра», яка стала переможцем у соціально-профспілковій тематиці, присвятила свою доповідь одному з механізмів соціального захисту молодих фахівців Южно-Українського енергокомплексу - компенсації найму житла. За її словами, під час вибору теми визначальним мотивом була ситуація, що склалася зі збереженням персоналу у відокремлених підрозділах енергогенеруючої компанії. «Зараз молодим людям дуже важко - зарплати невисокі, власного житла немає. Багато хто замислюється над тим, щоб розірвати трудовий договір з атомною станцією і заробляти гроші за межами країни. Необхідно мотивувати співробітників залишатися на підприємстві, - підкреслює О.Твердохліб, - і, на мою думку, компенсація вартості орендної плати за житло молодим фахівцям - один з варіантів вирішення проблеми. Я впевнена, що це дієвий механізм і його реально втілити в життя». Олена вважає, що саме актуальність теми допомогла їй посісти перше місце в соціально-профспілковому напрямку конкурсу наукових доповідей.

У виробничій тематиці журі віддало перевагу відразу двом роботам: «Проблема заростання та евтрофірування Олександрівського водосховища» лаборанта хімічного аналізу відділу охорони навколишнього середовища Ольги Твардовської та «Тенденції розвитку технології очищення повітря від аерозолів у атомній промисловості» інженера з наладки та випробування цеху вентиляції та кондиціонування повітря Михайла Савелюка.

Робота Михайла викликала в членів журі чимало додаткових запитань, на які він зміг надати повні відповіді. На його думку, запобігання викидам радіоактивних забруднень у повітряне середовище залишається одним з основних чинників, що визначають екологічну та радіаційну безпеку під час експлуатації АЕС. Ця проблема не втрачає своєї актуальності навіть попри те, що середні показники аерозольних радіоактивних викидів АЕС нижчі за допустимі значення. У основу доповіді М.Савелюка покладені різні дослідження та розробки в області очищення повітря від радіоактивних аерозолів, а також аналіз сучасних матеріалів, стандарти і методи очищення. Основну увагу в роботі приділено фізичним основам високоефективного очищення повітря, а також властивостям аерозолів. «Проблема галузева, - вважає він. - Южно-Українська атомна станція в своїй роботі визначає пріоритети безпеки, у тому числі й безпеку навколишнього середовища. Це важливий аспект у роботі нашого підприємства, тому він актуальний».

 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію