Діяльність

02.04.2018

На ЮУАЕС визначили призерів відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»

У інформаційному центрі Южно-Українського енергокомплексу 30 березня в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Nuclear Education» визначили призерів відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ». Ними стали Валерія Гаркушенко, Владислав Сирцов, Едуард Каверінський і Владислав Форостяний.

Загалом конкурси рефератів на тему атомної енергетики, ядерної фізики та історії людства в розвитку ядерної галузі серед старшокласників Южноукраїнська проводяться вже понад 20 років.  За словами організаторів відбіркового етапу – представників управління інформації та громадських зв’язків (УІГЗ) ВП ЮУАЕС, кожне таке щорічне творче змагання має свої особливості: за характером та кількістю учасників, підбором тем, способами їх викладення тощо. Останнім часом конкурсантів виокремлює більш глибокий підхід до вивчення обраної теми, застосування сучасних методів презентації зібраного матеріалу. Не менш важливо й те, що, обираючи теми своїх робіт, учасники враховують їх актуальність. «Саме такий підхід, а ще допомога та слушні поради працівників навчально-тренувального центру АЕС минулого року допомогли представниці нашого міста перемогти у Всеукраїнському конкурсі рефератів, - зазначає завідувачка сектором роботи з молоддю та школярами УІГЗ Олена Болотських. - Що ж до цьогорічних учасників, то вони не менше націлені на перемогу».

До фінального етапу конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» 2018 року вийшли учениця Южноукраїнської гімназії Валерія Гаркушенко з роботою «Реконструкція системи технічного водопостачання ЮУАЕС» та учень міського професійного ліцею Владислав Сирцов з рефератом «На шляху до Європейського ринку електроенергії».  

«Ми бачимо, що молодь обирає актуальні теми, - зазначив голова журі начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Андрій Гришан. – Сьогоднішній конкурс показав, що в нас є достойна молодь, яка бажає пов’язати своє життя з атомною енергетикою».

Свої роботи фіналісти творчого змагання захищатимуть у квітні в Києві. Тоді й буде визначено трьох основних переможців Всеукраїнського конкурсу та авторів робіт у номінаціях додаткового заохочення.

Організатори конкурсу для молодих, допитливих та творчих особистостей - Українське ядерне товариство та Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». Захід проходить за участі трьох вишів, які є профільними в підготовці кадрів для українських атомних станцій, - Київської, Одеської та Львівської політехнік. Його мета - поглибити знання школярів, сформувати об'єктивне ставлення старшокласників до атомної енергетики, а також підтримати талановиту молодь, яка прагне розширювати свій світогляд.

Нагадаємо, у грудні 2017 року НАЕК «Енергоатом» та Українське ядерне товариство, за участі провідних ВНЗ – Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського», Одеського національного політехнічного університету, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Національного університету «Львівська політехніка» - оголосили про початок проведення Всеукраїнського конкурсу рефератів на тему: «Ядерна енергія і світ».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію