Діяльність

13.10.2017

Молоді фахівці ЮУАЕС у конкурсах профмайстерності Енергоатома завоювали перші місця з усіх професій

Южно-Українська АЕС на своєму майданчику вже втретє приймала учасників конкурсів профмайстерності НАЕК «Енергоатом». Право представляти свої підприємства на змаганнях 34 молоді фахівці чотирьох атомних електростанцій, ВП «Атоменергомаш» і ВП «Атомремонтсервіс» завоювали у відбіркових етапах, які проходили в їхніх цехах протягом року. У фінальному етапі вони боролися вже за звання «кращий з професії» на рівні компанії.

Вісім перших місць з восьми можливих завоювали молоді фахівці Южно-Української АЕС на конкурсах профмайстерності НАЕК «Енергоатом». Щорічні загальногалузеві змагання проходили на майданчику ЮУАЕС з 5 по 6 жовтня.

Змагання молодих працівників Енергоатома в професійній майстерності дуже актуальні, оскільки плани, які стоять перед галуззю, реалізовуватимуться за безпосередньої участі сьогоднішньої молоді.

Участь у подібних конкурсах стимулює молодих фахівців на підвищення освітнього рівня та професійної кваліфікації. Для найбільш талановитої молоді перспективи подальшого кар'єрного росту відкриваються в першу чергу. Проводяться конкурси Радою молоді енергетичної компанії за підтримки комісії виробничої діяльності та навчання при Раді молоді НАЕК, а також адміністрації та профспілкового комітету Енергоатома.

У процесі змагань учасники удосконалюють свої професійні навички, теоретичну підготовку та вміння застосовувати знання на практиці. Крім того, вони обмінюються досвідом.

Оцінювала знання та майстерність конкурсантів комісія в складі висококваліфікованих фахівців атомної галузі.

Від Южно-Української АЕС у восьми спеціальностях змагалися за першість лаборант хімічного цеху (ХЦ) Інга Волотова, дезактиваторщик цеху дезактивації Сергій Захарченко, електрозварник ручного зварювання енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Дмитро Каздоба, інженер відділу ядерної безпеки Юрій Сінчук, слюсар з ремонту турбінного обладнання ЕРП Володимир Ніколенко, інженер служби налагодження та випробування устаткування Віталій Токмаков, інженер з метрології служби головного метролога (СГМ) Роман Кірпічніков і електрослюсар з ремонту та обслуговування автоматики і засобів вимірювання електроцеху Андрій Пастушенко.

Конкурсанти мали впоратися з практичними та теоретичними завданнями, на які відводилося від 2,5 до 3,5 годин. Теоретична частина містила питання базового рівня знань з охорони праці, техніки безпеки, радіаційної та пожежної безпеки. Практична - включала завдання, аналогічні роботам, які входять до посадових обов'язків учасників.

За словами Дениса Бутирського, інженера-технолога цеху з ремонту турбінного обладнання енергоремонтного підрозділу ВП ЮУАЕС, який входив до конкурсної комісії, всі молоді фахівці показали досить високий рівень у своїх професіях: «Учасники, які приїхали на наш майданчик, були добре підготовлені, тому боротьба була дуже жорсткою. Практично в усіх спеціальностях спостерігалися спірні моменти через те, що учасники прийшли до фіналу з максимальною кількістю балів. Конкурсній комісії доводилося ставити додаткові запитання та за їх підсумками визначати переможця. Результати перевершили всі наші очікування».

Юрій Сінчук, інженер відділу ядерної безпеки ВП ЮУАЕС, який посів перше місце в конкурсі професійної майстерності за спеціальністю інженер групи контролюючих фізиків, зізнався, що перемога далася йому важко, проте досвід, знання та впевненість у своїх силах допомогли стати першим. «Звичайно, я радий перемозі. Для мене це перший конкурс профмайстерності на такому високому рівні, тому навіть сама участь у ньому - вже великий досвід, - коментує він. - Усі учасники були добре підготовлені, проте основним конкурентом став Олександр Масалов - колега з Запорізької АЕС. Він посів друге місце, і розрив між нами був мінімальним».

Сподівався на успіх і електрозварник ручного зварювання ЕРП ВП ЮУАЕС Дмитро Каздоба. За його словами, до конкурсу готувався завчасно і до теоретичної частини, і до практичної. Остання далася Дмитру найважче.

Не менш важко дісталася перемога й Роману Кірпічнікову - інженеру з метрології СГМ Южно-Української АЕС і срібному призеру конкурсу професійної майстерності ДП «НАЕК «Енергоатом» 2011 року. «Якщо чесно, хвилювався, - зізнається він. - Навіть не чекав, що суперники будуть настільки сильними. Наприклад, з Запорізької АЕС. За балами ми йшли з ним буквально нога в ногу. Будь-яка помилка у виконанні завдань могла стати для мене фатальною, проте результатом я залишився задоволений».

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію