Діяльність

29.10.2018

На ЮУАЕС завершують переддипломну практику майбутні атомники

На Южно-Українській АЕС у жовтні-листопаді добігає кінця переддипломна практика 15 студентів закладів вищої освіти. Це випускники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (НТУУ «КПІ»), Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»). Практику вони проходять відповідно до договорів про співпрацю між ВП ЮУАЕС і навчальними закладами.

Майбутні атомники опановують освіту зі спеціальностей «Атомна енергетика», «Комп'ютерні та інформаційні технології», «Технологія теплоносіїв і поводження з радіоактивними відходами на атомних станціях» і «Автоматизоване управління технологічними процесами». Усі вони свого часу пройшли серйозний відбір і отримали право на укладення тристоронніх договорів «Навчальний заклад-Студент-ВП ЮУАЕС».

Студенти впродовж усього періоду практики під керівництвом досвідчених наставників з реакторного цеху №2, хімцеху, цеху радіаційної безпеки, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби аналізу безпеки, служби головного технолога, служби головного метролога, служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації, а також відділу ядерної безпеки збирали необхідні дані, освоювали організацію робіт, вивчали технічну та нормативну документацію, готували матеріали для захисту дипломів. Практиканти також розширили свої знання в області роботи різних технологічних систем і змогли переконатися у високому рівні безпеки атомної станції.

Начальник лабораторії служби головного метролога ВП ЮУАЕС Олег Шакун зазначає: «Мій підопічний - студент Харківської політехніки Валентин Мартиненко – приємно вразив мене і моїх колег гарною базовою підготовкою та високим потенціалом. Під час практики виявив старання, вже з перших днів показав успішні результати в освоєнні метрологічних процедур і нової техніки, в повірці обладнання. Я поставив йому найвищу оцінку з практики. Звичайно, будь-яка оцінка має елемент суб'єктивності, проте цей юнак за короткий період зумів продемонструвати бажання невпинно удосконалювати свої знання».

За словами наставника, в особі Валентина підприємство тримає добре підготовленого фахівця. «Хотілося б частіше бачити на нашій АЕС таких молодих людей як Валентин Мартиненко. Вони змогли б стати гідною зміною тим, хто зібрався йти на пенсію», - підкреслює О.Шакун.

Сам Валентин про свою практику на ЮУАЕС теж відгукується позитивно: «Практика була дуже цікавою та корисною. Чимало засвоїв, навчився проводити відомчу повірку різних засобів вимірювальної техніки на обладнанні лабораторії, познайомився з принципами її роботи та приладами, про які знав лише з Інтернету. Це важливо для підготовки мого диплому та подальшого працевлаштування на атомну електростанцію. І я радий тому факту, що в рамках тристороннього договору є можливість пройти практику на АЕС. Присутня навіть деяка гордість за те, що я, навчаючись у Харкові, зміг зарекомендувати себе на такому підприємстві».

«Валентин Мартиненко - перша ластівка з Харківської політехніки, - каже провідний інженер управління кадрів ВП ЮУАЕС Алла Мосяєва. - Він перший студент цього навчального закладу, з яким у грудні 2017 року укладено тристоронній договір. Приємно зазначити, що Валентин успішно виконує всі умови договору, і за результатами його успішності протягом 2017-2018 навчального року на ім'я ректора ХПІ було направлено Лист подяки від генерального директора Южно-Українського енергокомплексу Володимира Лісніченка. Після захисту диплома ми чекаємо на Валентина у нас».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію