Діяльність

10.06.2016

Консалтингові проекти президентського резерву Енергоатома знайдуть практичне застосування в діяльності Компанії

Консалтингові проекти президентського резерву Енергоатома знайдуть практичне застосування в діяльності Компанії

Під час наради під головуванням президента НАЕК «Енергоатом» учасники корпоративної навчальної програми з підготовки кадрового резерву на посаду керівника Компанії представили власні консалтингові проекти, спрямовані на оптимізацію та підвищення ефективності роботи Енергоатома. Відповідні проекти були підготовлені в рамках другого етапу програми з підготовки президентського кадрового резерву, яка другий рік реалізується учбовим центром Енергоатома «Академія керівників атомної галузі» разом із Бізнес-школою «Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ)».

На нараді були представлені наступні проекти: «Ключові показники ефективності роботи АЕС»; «Розробка фінансово-економічної моделі діяльності сервісних підрозділів Компанії в ринкових умовах»; Визначення механізмів підвищення ефективності роботи Компанії через впровадження концепції "Бережливе виробництво" (Впровадження довгострокової програми зниження витрат в Компанії); «Розробка ефективної системи оплати праці, як елемента системи стимулювання персоналу для досягнення цілей Компанії, з використанням методик оцінки персоналу».

Зокрема, автори роботи «Ключові показники ефективності роботи АЕС» вважають, що у діючих в Енергоатомі документах існує велика кількість статистичних показників, які можна лише умовно, а найчастіше – невиправдано, віднести до показників ефективності роботи АЕС. «Для того щоб не було ситуації коли «за деревами не видно лісу», для вищого керівництва Компанії необхідно виділити обмежену кількість показників, які інтегрально дають об'єктивну інформацію про ефективність роботи АЕС», - переконують розробники проекту.  

Дискутуючи з авторами презентацій, Ю.Недашковський звернув їхню увагу на необхідність урахування особливостей функціонування ядерно-енергетичної галузі. «Якщо ви пропонуєте виконувати оцінку ефективності діяльності підрозділів за формальним принципом – виконано той чи інший запланований захід або ні, і не розподіляти завдання за ступенем їхньої важливості, то я не погоджуюсь із таким підходом. Можна виконати три найлегших завдання з чотирьох і досягнути формального результату в 75% виконання загального плану заходів, а можна виконати одне складне та два простіших завдання і це знову ж таки буде 75%. Тому важливість і складність окремого завдання чи заходу має бути врахована в методиці оцінки ефективності діяльності того чи іншого підрозділу», - переконаний керівник Енергоатома. 

Коментуючи необхідність більш чіткого визначення місії Енергоатома, викладеної в одній з презентацій, Ю.Недашковський зазначив: «Нам пропонують обов’язково додати до місії Компанії фразу про отримання прибутку. Але навіть у такій хрестоматійній книзі, як «Основи менеджменту» Мескона та Альбера написано, що отримання прибутку може бути чим завгодно, фінансовою метою, однією з причин для створення підприємства, кредо головного бухгалтера, але ні в якому разі не місією підприємства. Така місія не визначає, ні в якій області ви працюєте, ні для кого, ні чим ви відрізняєтеся від конкурентів. Все ж такі наша головна мета - виробництво електроенергії у безпечний спосіб».  

Під час обговорення презентацій, президент Енергоатома підкреслив, що одним з найбільш корисних результатів, отриманих завдяки роботам учасників навчальної програми,  є всебічний комплексний аналіз діяльності підрозділів Компанії.

«Все, про що ми почули від наших резервістів не повинне залишитись просто розмовами – за результатами наради будуть підготовані доручення і найбільш цікаві напрацювання, викладені у доповідях, мають бути втілені на практиці. Завдяки цій нараді ми ще раз пересвідчились, що ідея підготовки кадрового резерву була цілком вірною», - підсумував Ю.Недашковський.

Нагадаємо, з вересня 2015 року по квітень 2016 року Навчальний центр «Академія керівників атомної енергетики» НАЕК «Енергоатом» разом з Бізнес-школою «Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ)» проводив навчання 17 представників управлінського складу Енергоатома для президентського резерву у напрямку розвитку ключових управлінських компетенцій, необхідних для роботи Компанії в умовах лібералізації енергоринку України та приєднання до відкритого енергоринку Європейського Союзу.    


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію