Діяльність

23.10.2017

Експерти ВАО АЕС відзначили ефективну модель розвитку роботи з персоналом на РАЕС

На Рівненській АЕС відбулася місія технічної підтримки (МТП) ВАО АЕС-МЦ за темою «Передовий досвід у покращенні роботи персоналу шляхом систематичного використання методів запобігання помилок». Команда експертів відзначила ефективну модель розвитку роботи з персоналом на підприємстві.

Головними цілями МТП на РАЕС були: обмін ідеями, досвідом і позитивними практиками у сфері роботи персоналу, зокрема щодо застосування спостережень і наставництва (коучингу), як інструменту покращення роботи працівників; зміцнення практики використання методів запобігання помилок та аналіз практик обліку і класифікації малозначущих подій з врахуванням впливу людського фактору.

Участь у місії взяли представники Московського, Паризького та Атлантського регіональних центрів ВАО АЕС спільно з координатором заходу - представником ВАО АЕС-МЦ на майданчику РАЕС Анатолієм Васильчуком. Команду міжнародних експертів з Бразилії, Франції, РФ, США та Шотландії очолив радник ВАО АЕС-МЦ Олег Семененко. Рівненську АЕС в ході місії представляла керівна ланка відділу кадрів, відділу розвитку персоналу, навчально-тренувального центру, виробничих підрозділів та цехів.

Під час проведення місії активно обговорювались напрямки розвитку лідерства керівників в частині їх впливу на формування правильних моделей поведінки персоналу; підвищення мотивації персоналу до повідомлень про проблеми, помилки, недоліки; усунення недоліків по роботі персоналу в частині використання методів попередження помилок та впровадження їх систематичного використання у корпоративній культурі. Під час презентацій інструментів по роботі з персоналом рівненські атомники поділилися власним позитивним досвідом і кращими напрацюваннями у даному напрямку.

Начальник відділу розвитку персоналу РАЕС Галина Синиця, відповідальна за роботу експертів на майданчику електростанції зауважила, що під час роботи місії було досягнуто цілковитого взаєморозуміння між експертами та фахівцями Рівненської АЕС. Заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський запевнив, що уся отримана інформація та новаторські ідеї, запропоновані експертами будуть обов’язково розглянуті з подальшим їх впровадженням на електростанції.

Експерт МТП, завідуюча лабораторією Національного дослідницького ядерного університету «МІФІ» (РФ) Тетяна Мельницька висловила подяку керівництву РАЕС за відкритість, чудову організацію та чіткість дотримання усіх термінів роботи місії техпідтримки ВАО АЕС-МЦ. «Я побувала на багатьох АЕС світу і хочу наголосити, що головна якість персоналу РАЕС, який брав участь у роботі місії – це реальна зацікавленість у інформації, якою ділилися міжнародні експерти. І те, що іноді здається неможливим, коли читаєш матеріали щодо лідерства, яскраво представлено на Рівненській АЕС, - наголосила експерт, - Ми побачили безліч позитивних моментів на вашій електростанції, а, звичайно, успіх починається з вищого керівництва. Тож велика подяка за те, що ми відкрито змогли спостерігати результати вашої діяльності».

«Під час наших презентацій працівники електростанції мали багато питань. Їхня зацікавленість та розуміння важливості застосування нових якісних інструментів у покращенні роботи персоналу демонструють прихильність рівненських атомників культурі безпеки на виробництві. Ми також отримали багато цінної інформації. З метою покращення роботи персоналу на РАЕС розроблений широкий план дій, зокрема, які стосуються розвитку комунікації. Я вважаю, що ви у правильному напрямку, що демонструє ефективність реалізації усіх розроблених керівництвом заходів», - підкреслив експерт МТП, представник АЕС Каттеном (Франція) Моунір Еннасер.

За результатами МТП команда експертів підвела підсумки та, на підставі обговорень та проведених спостережень, підготувала вісім рекомендацій, які будуть остаточно погоджені впродовж одного місяця. Учасниками місії підготовлено проект заключного звіту з рекомендаціями та індикаторами ефективності місії технічної підтримки ВАО АЕС, який узагальнив весь наданий позитивний досвід за даним напрямком.

На заключній нараді генеральний директор РАЕС Павло Павлишин подякував експертам ВАО АЕС-МЦ за усі надані рекомендації. «Напрямку розвитку роботи з персоналом на електростанції приділяється велика увага, тож нам важлива думка іноземних колег та їх досвід, - відзначив очільник електростанції, - Ми розуміємо важливість усіх поставлених перед нами завдань, в тому числі, що стосуються розвитку наставництва та виховування нової формації лідерів серед ремонтного та оперативного персоналу. Впевнений, найближчим часом ми організуємо на РАЕС Школу лідерства, для чого вже розроблена низка вагомих кроків».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію