Діяльність

25.02.2008

Спільна заява Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та НАЕК "Енергоатом" з приводу будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Минулого тижня низка екологічних організацій поширила заяву, що "Міністерство охорони навколишнього природного середовища України дало негативну оцінку планам будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у чорнобильській зоні відчуження".

Висновок державної екологічної експертизи розміщений на сайті Міністерства, на який посилаються Партія зелених України та інші екологічні організації, влітку 2007 року.

На сьогодні усі зауваження, що висунуло за підсумками екологічної експертизи Міністерство, врегульовано. Техніко-економічне обґрунтування інвестицій (ТЕОІ) централізованого сховища ядерного палива буде погоджено Міністерством після проведення "Енергоатомом" громадських слухань у Славутичі, як і передбачено чинним законодавством.

Довідка НАЕК "Енергоатом":

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива – не є "радіоактивним звалищем", як його називають експерти-екологи, зокрема з Національного екологічного центру України. Це – безпечний з екологічної точки зору об’єкт – майданчик із контейнерами, в котрі завантажено ВЯП, який перебуває під постійною цілодобовою охороною та який не слід називати звалищем.

Принаймні тому, що практично всі країни світу, окрім України, зберігають на своїх теренах відпрацьоване ядерне паливо, тоді як наша держава  вивозить паливо на переробку, сплачуючи за це гроші та отримуючи натомість радіоактивні відходи. Тимчасове ж зберігання ВЯП у сховищах дає можливість отримати тайм-аут для ухвалення обґрунтованого і зваженого кінцевого рішення про переробку або поховання у майбутньому, коли технології переробки стануть конкурентними порівняно з фабрикацією палива з природного урану.  

Відтак, запевняємо, що НАЕК "Енергоатом" має на меті не влаштування "радіоактивного звалища", але зведення безпечного, високотехнологічного об’єкта, котрий збереже в державі цінні матеріали та дасть змогу Україні брати участь в розробці та впровадженні новітніх високоефективних технологій.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію