Діяльність

30.01.2008

Міністерство палива та енергетики доручило «Енергоатому» інтенсивніше опікуватися ЦСВЯПом та диверсифікацією ядерного палива

Виконати всі вимоги чинного законодавства аби уряд до кінця 2008 року зміг внести у парламент законопроект про будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС. Таке доручення дав НАЕК «Енергоатом» Міністр палива та енергетики України Юрій Продан в ході наради, що відбулась в Міністерстві сьогодні, 25 січня. В нараді також взяли участь заступник міністра палива та енергетики Юрій Недашковський, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Коврижкін, представники департаменту ядерної енергетики та промисловості Міністерства та «Енергоатома».

Зі свого боку співробітники «Енергоатома» повідомили, що визначений термін цілком реальний. Наступного тижня Компанія оголошує початок проведення низки заходів із роботи з громадськістю, що передують громадським слуханням з приводу майбутнього будівництва об’єкта.

Як відомо, аналогічне сховище працює з 2001 року на Запорізькій АЕС. Загалом у світі 19 країн з ядерної енергетикою мають сховища відпрацьованого ядерного палива. Лише дві країни відправляють паливо на переробку в інші країни, повертаючи собі на захоронення радіоактивні відходи. Це - Україна та Болгарія. Водночас торік Болгарія розпочала будівництво власного сховища ядерного палива.

Довідково: Оскільки в Україні не має власної технології «сухого» зберігання відпрацьованого палива (в проект СВЯП ЗАЕС закладено американську технологію), НАЕК «Енергоатом» у 2003 р. оголосила про проведення відкритого тендеру на проектування та спорудження централізо-ваного сховища ВЯП реакторів ВВЕР (ЦСВЯП ВВЕР). Переможцем було визнано американську компанію «Holtec International», з якою  наприкінці грудня 2005-го й було підписано контракт. 

Також учасники наради обговорили питання диверсифікації ядерного палива для українських АЕС. Як відомо, на Южно-Українській АЕС в рамках реалізації проекту кваліфікації ядерного палива працює 6 збірок виробництва компанії Westinghouse (США). Ще 42 збірки мають бути поставлені у 2009 році.

Довідково: Російську компанію «ТВЕЛ» було визнано переможцем міжнародного тендеру на постачання ядерного палива, який проводився в Україні у 1996 році. Контракт було підписано у 1997 році. Наступний тендер на поставки ядерного палива на українські АЕС з реакторами ВВЕР відбудеться у 2010 році. Згідно з енергетичною стратегією до 2030 року має бути не менше трьох постачальників ядерного палива на українські АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію