Діяльність

31.03.2008

«Енергоатом» та Holtec домовилися про запровадження технологій поводження з ВЯП

30 березня президент Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Юрій Коврижкін та президент–головний виконавчий директор  компанії Holtec International (США) Кріс Сінгх (Kris Singh) підписали додаткову угоду про запровадження технологій поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) на трьох українських АЕС.

Контракт передбачає виконання робіт з підготовки пристанційної інфраструктури Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС до американської технології поводження з ВЯП.

Ці роботи не пов΄язані з вибором майданчика для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Підписння контракту є свідченням того, що принципи співробітництва з компанією Holtec перегляду не підлягають.

Довідково:

У грудні 2005 року НАЕК «Енергоатом» підписала договір з переможцем тендеру на спорудження ЦСВЯП компанією Holtec International.

За попередніми розрахунками, термін будівництва сховища становитиме три роки з часу прийняття органами державної влади рішення про розміщення (вибір майданчику) СВЯП. Пусковий комплекс сховища, за умовами тендеру, включає 94 контейнери, необхідних для зберігання 2500 паливних збірок реакторів ВВЕР-1000 та 1080 збірок - реакторів ВВЕР-440. Це – майже 20 % від загального обсягу відпрацьованого ядерного палива Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС (з урахуванням відпрацьованих збірок, які нині перебувають у басейнах витримки).

Зараз тривають консультації з громадськістю щодо спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для трьох українських АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію