Діяльність

20.03.2008

Депутати місцевих рад Іванківського та Поліського районів Київщини ознайомились із роботою СВЯП на Запорізькій АЕС

У ході візиту 19 березня депутати також обговорили із своїми колегами з Енергодару переваги будівництва СВЯП.

Представники управління капітального будівництва та управління соціальних програм ЗАЕС поділилися з депутатами досвідом вирішення питань щодо виділення коштів на спорудження соціальних обєктів при будівництві сховища.

Візит відбувся в рамках консультацій з громадськістю щодо будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС.

Довідково:

НАЕК «Енергоатом» має намір побудувати сухе сховище відпрацьованого ядерного палива для Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС у Зоні відчуження.

ЗАЕС першою з атомних електростанцій України збудувала на своєму майданчику сухе сховище відпрацьованого ядерного палива.

Рішення про його будівництво було прийнято в умовах, коли на початку 90-х років стало неможливо вивозити ВЯП до  Росії і виникла загроза зупинки станції.

До сьогодні Україна вивозить ВЯП з ВВЕР-1000 на тимчасове зберігання з подальшою переробкою та на переробку з ВВЕР-440 до Росії. Це збільшує собівартість електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом», тим більш що роками простежується тенденція зростання вартості вказаних послуг. Водночас ВЯП залишається на світовому ринку енергетичною сировиною, яку в перспективі можна буде використати у промисловості або вигідно реалізувати.

26 грудня 2005 року НАЕК «Енергоатом» і американська корпорація Holtec International за результатами міжнародного тендеру, в якому брали участь 6 компаній, уклали контракт на проектування і зведення сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію