Діяльність

20.02.2008

"Енергоатом" прогнозує завершення будівництва ЦСВЯП до 2011 року

Українські Новини 07.02.08

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" прогнозує завершення першого етапу будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) до 2011 року.

Про це повідомив директор дирекції з нових проектів "Енергоатому" Олександр Рибчук.

"Цей об'єкт повинен бути уведений в експлуатацію в 2011 році...у складі так званого "пускового комплексу". Потім він буде добудовуватися", - сказав Рибчук.

З його слів, роботи з будівництва ЦСВЯП почнуться в 2009 році після прийняття закону про розміщення зазначеного об'єкта.

Зараз, зі слів віце-президента компанії Володимира Броннікова, проект будівництва перебуває в стадії завершення його техніко-економічного обґрунтування.

"Ми координуємо компанію Holtec з інженерами й проблемами кожної станції, кожного майданчику...і з нашим регулятором. Уже інженерну (проектну) частину опрацювали...і повинні одержати дозвіл на будівництво нашого регулятора", - сказав Бронніков.

Він також додав, що зараз найбільш прийнятним місцем для розміщення ЦСВЯП, у тому числі, з погляду економічної доцільності й забезпечення радіаційної безпеки є майданчик в чорнобильській зоні відчуження, що перебуває в близькості від комплексу "Вектор".

Директор Державного науково-інженерного центру систем контролю й аварійного реагування Людвіг Литвинський також додав, що майбутнє ЦСВЯП буде призначено винятково для зберігання відпрацьованого палива українських АЕС.

"Ми не плануємо ні в рамках цього проекту, ні за межами цього проекту імпорт або тимчасове зберігання відпрацьованого палива інших країн", - зазначив Литвинський.

Литвинський заперечує, що ЦСВЯП впливає на суміжні з Україною країни, при цьому посилається на ТЕО проекту будівництва.

"При нормальній експлуатації й аварійних ситуаціях, які розглядаються, усе буде обмежено територією 1 кілометра", - додав він.

З його слів, проведення місцевих референдумів серед жителів близько розташованих районів щодо будівництва можливо не раніше кінця травня - початку червня 2008 року.

При цьому виступаючі не уточнили, де саме будуть проведені референдуми.

Як повідомляло агентство, наприкінці січня Мінтопенерго доручило "Енергоатому" інтенсифікувати роботу з розробки законопроекту про ЦСВЯП для Рівненськоі, Південноукраїнської й Хмельницької АЕС.

В 2-й половині - кінці 2009 року Україна має намір припинити вивіз відпрацьованого ядерного палива в Росію, побудувавши ЦСВЯП.

Перша черга сховища повинна вмістити 2 500 ВТВС реакторів типу ВВЕР-1000 й 1080 - реакторів ВВЕР-440.

Запорізька АЕС має власне сховище відпрацьованого ядерного палива.

"Енергоатом" експлуатує 4 українські АЕС і виготовляє близько 50% від загального обсягу виробництва електроенергії в Україні.

У грудні 2005 "Енергоатом" й американська Holtec International підписали контракт на будівництво ЦСВЯП для Рівненської, Південно-Української й Хмельницької АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію