Діяльність

15.02.2018

Енергоатом та OPIC підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму 250 млн долларів щодо будівництва ЦСВЯП

Енергоатом та OPIC підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму 250 млн долларів щодо будівництва ЦСВЯП

Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC) і український НАЕК "Енергоатом" підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму $250 млн щодо будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Урочиста церемонія відбулася в середу у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Це дало змогу зменшити ставку кредитування для України, а інвесторам з американського фондового ринку дало гарантії, що вони протягом тривалого 20-річного періоду матимуть можливість не тільки повернути свої кошти, але й стабільно отримувати прибуток", - прокоментував Укрінформу підписання угоди президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не витрачатиме сотні мільйонів доларів щорічно на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію. Крім того, за словами Недашковського, Україна продовжує тісну співпрацю з американськими компаніями, й за підтримки Міністерства енергетики США досягла суттєвих успіхів також на інших напрямах у енергетичній сфері.

У цьому зв'язку президент OPIC Рей Вешборн заявив, що американська сторона зацікавлена в тому, щоб Україна набула фактичної незалежності в енергосфері. "Для Сполучених Штатів приємно допомагати Україні досягти енергетичної незалежності, забезпечуючи можливості для зберігання використаного ядерного палива в країні", - наголосив Вешборн. Він додав, що відтепер забезпечені фінансові гарантії для будівництва заводу в Україні, який зберігатиме відпрацьоване паливо з трьох українських електростанцій.

Посол України в США Валерій Чалий, зі свого боку, наголосив, що допомога з боку американського уряду та будівництво заводу дає нові можливості для розвитку співпраці зі Сполученими Штатами.

"Це величезний внесок у нашу енергетичну безпеку, дуже серйозний внесок у наше стратегічне партнерство. Крім того, ми отримуємо для людей, які проживають у непростих умовах в Чорнобильській зоні робочі місця, отримуємо додаткові ресурси для відновлення екології і багато чого іншого в результаті реалізації цього проекту", - зауважив український дипломат.

Він підкреслив, що OPIC приймає рішення щодо страхування тільки після серйозної екологічної й фінансової експертизи. "Це означає наявність довіри до того, що ці кошти будуть відповідним чином працювати далі", - наголосив посол України в США.

Відповідно до підписаної угоди, Bank of America/Merrill Lynch організував розміщення облігацій з фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення 250 млн дол. під зобов’язання страхування ризиків з боку OPIC. Крім того, український "Енергоатом" отримає 20-річний кредит на відповідну суму.

Нагадаємо, НАЕК "Енергоатом" спільно з американською компанією Holtec International розпочали будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в листопаді 2017 року.

Укрінформ


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію