Діяльність

28.10.2015

Енергоатом, Турбоатом та Holtec International підписали Меморандум про взаємодію в рамках проекту будівництва ЦСВЯП

Енергоатом, Турбоатом та Holtec International підписали Меморандум про взаємодію в рамках проекту будівництва ЦСВЯП

28 жовтня в брюссельському офісі НАЕК "Енергоатом" відбулись багатосторонні переговори і підписання низки угод, спрямованих на поглиблення співпраці між підприємствами ядерно-енергетичного комплексу України та західних компаній – лідерів в сфері атомних технологій. В рамках заходу президент Енергоатома Юрій Недашковський, генеральний директор ПАТ «Турбоатом»  Віктор Суботін та президент – виконавчий директор американської компанії Holtec International доктор Кріс Сінгх підписали Меморандум про взаєморозуміння між компаніями.

Документ готує умови для співпраці Турбоатома та Holtec International в рамках проекту будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для українських АЕС. Меморандум передбачає передачу Турбоатому технології Holtec з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива системи HI-STORM. В документі зазначено, що можлива вартість послуг Турбоатома для компанії Holtec, може досягти 200 млн дол. протягом наступних десяти років, включаючи близько 60 млн дол. вартості обладнання для проекту ЦСВЯП. Holtec та Турбоатом передбачають можливість підписання комерційного контракту по проекту ЦСВЯП до січня 2016 року.

Д-р Кріс Сінгх повідомив учасників переговорів, що 10 років тому, під час підписання контракту з Енергоатомом Holtec International ставив на меті максимальну локалізацію в Україні виготовлення всього обладнання та устаткування, задіяного у ЦСВЯП. Він переконаний, що Турбоатом не лише освоїть процес виготовлення такого обладнання, але в майбутньому зможе його і експортувати.

Віктор Суботін висловив впевненість у тому, що нові технології Holtec будуть швидко та якісно освоєні Турбоатомом, що дасть змогу посилити конкурентоспроможність вітчизняного машинобудування на світових ринках та забезпечить додатковий рівень енергетичної безпеки України.

У свою чергу Юрій Недашковський наголосив, що співпраця в рамках Меморандуму стане важливим етапом у реалізації програми імпортозаміщення Енергоатома та прискорить процес будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Нагадаємо, делегація НАЕК «Енергоатом», до якої увійшли представники керівництва Компанії та вітчизняних підприємств-виробників обладнання для АЕС, перебуває у Брюсселі 27-29 жовтня, з метою проведення переговорів з представниками Європейської Комісії та провідних компаній у сфері атомно-промислового комплексу для розширення співробітництва. 28 жовтня Енергоатом підписав угоду про конфіденційність з компанією Transnubel (Бельгія) та протокол про наміри щодо співробітництва з Tractebel Engineering (Бельгія).

Transnubel є одним з європейських лідерів у сфері перевезень радіоактивних матеріалів та наданні повязаних з цим послуг.

Tractebel Engineering - міжнародна інженерно-консалтингова компанія з більш ніж 125-річним досвідом у галузі енергетики, водопостачання та інфраструктурних проектів. Tractebel Engineering входить до складу групи компаній ENGIE Energy Services - європейського лідера з надання послуг в галузі енергетики. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію