Діяльність

23.07.2014

"Енергоатом" оголосив тендер на розробку проекту будівництва ЦСВЯП

ДП НАЕК "Енергоатом" оголосило тендер на розробку проекту і робочої документації спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Конкурсні пропозиції приймаються до 21 серпня 2014 року, а проектно-вишукувальні роботи мають бути виконані до 31 січня 2016 року.

Нагадаємо, що 24 червня в Києві президенти Holtec International Кріс Сінгх та ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський підписали Додаткову угоду до контракту на будівництво ЦСВЯП.

Документ стосується відновлення робіт за контрактом 2005 року в частині розробки проекту централізованого сховища. Приступити до цього етапу дозволило постанова уряду, що закріплює положення Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій» про виділення 2-х земельних ділянок загальною площею 45,2 га в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції.

Після будівництва пускового комплексу, завершення якого намічене на кінець 2017 року, і введення в експлуатацію самого сховища, на ЦСВЯП буде направлятися відпрацьоване ядерне паливо (ВЯП) з трьох атомних станцій - Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС. (Запорізька АЕС має власне пристанційне сховище ВЯП, яке введено в експлуатацію у 2001 році). Розроблене науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект» (Київ) техніко-економічне обгрунтування передбачає проектну місткість ЦСВЯП в 16,53 тис. відпрацьованих тепловиділяючих елементів, у тому числі 12,01 тис. - з блоків ВВЕР-1000 і 4,52 тис. - ВВЕР-440. Ємність пускового комплексу становить 3,62 тис. збірок, в тому числі 2,51 тис. - з ВВЕР-1000.

Сховище планується розмістити на майданчику між відселеними селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка на південний захід від Чорнобильської АЕС у зоні відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію