Діяльність

17.05.2011

Громадські слухання щодо спорудження 3-го та 4-го енергоблоків на ХАЕС тривають

16 травня  2011 в місті Ізяслав Хмельницької області були проведені громадські слухання щодо спорудження енергоблоків 3 та 4 на ХАЕС.

Кількість зареєстрованих, які взяли участь у слуханнях - 478 осіб.

З інформацією про процес консультацій з громадськістю щодо спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС ознайомив присутніх генеральний директор Хмельницької атомної станції Микола Панащенко, який детально зупинився на законодавчих нормах даного питання.

Заступник гендиректора ХАЕС з капітального будівництва Олег Рахлінський дав розгорнутий аналіз техніко-економічного обгрунтування спорудження Х-3/Х-4.

В умовах зростаючих цін на органічне паливо (газ, вугілля, нафта) та нестабільності світових ринків нафти і газу, ядерна енергетика має все більше визнання.

Крім меншої собівартості виробництва, перевагами сучасних АЕС у порівнянні з традиційними джерелами є менший вплив на навколишнє середовище, можливість створення резерву палива на тривалий період, а в умовах України - також і наявність значних запасів природних ресурсів (уран, цирконій та ін.). З урахуванням обмежених вітчизняних запасів нафти та газу, а також фізичної зношеності основного обладнання теплової генерації, ядерна енергетика на сьогодні значною мірою визначає енергетичну безпеку України.

В доповіді Олег Васильович охарактеризував екологічні, економічні, соціальні чинники добудови енергоблоків №3 та №4.

Основні  питання які цікавили громадськість Ізялсавщини стосувалися пільг та гарантій, які має отримати громада від будівництва Х-3, Х-4. Зокрема тарифні знижки, можливість проведення електроопалення, пільги вступникам до вузів тощо. Громадськість також хвилювало питання водного забезпечення, зокрема чи вистачить води в ставку - охолоджувачі, чи не обміліють криниці та річки території навколо Хмельницької АЕС. На всі питання громада отримала обґрунтовані відповіді.

В Ізяславі також було прийнято звернення до депутатів районної ради, в якому викладено ряд пропозицій громади щодо соціально – економічного розвитку району.

Остаточне рішення про погодження розміщення ядерного об'єкта буде винесено на розгляд депутатів Ізяславської районної ради, з урахуванням думки громади, висловленої під час проведення громадських слухань.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію