Діяльність

08.08.2008

Хмельницька обласна рада підтримує спорудження нових енергоблоків на ХАЕС

На нараді з підготовки до будівництва 3-го та 4-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС, яка відбулася 7 серпня у Нетішині, президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив на необхідності об’єднання зусиль держкомпанії, обласних та місцевих рад, зокрема, для підготовки і проведення у 2009 році громадських слухань, які дозволять з 2010-го розпочати активну фазу будівництва. «Наше головне завдання максимально прискорити хід підготовчих робіт до спорудження 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС», - заявив президент ДП НАЕК «Енергоатом».

Він також наголосив на необхідності формування позитивної думки громадськості щодо розбудови проммайданчику ХАЕС.

У свою чергу, голова Хмельницької облради Іван Гладуняк заявив, що обласна рада та органи місцевого самоврядування підтримують добудову нових блоків Хмельницької АЕС. Він відзначив, що місцева влада сприятиме проведенню громадських слухань щодо спорудження нових енергоблоків. «Це будівництво необхідне. Людям потрібні і електроенергія, і робочі місця, і соціальний захист», - наголосив голова Хмельницької облради.

Під час наради було представлено результати обстеження будівельних конструкцій 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС і частково змонтованого обладнання, яке зберігається на складах станції, обговорено основні проблеми реалізації завдань підготовчого періоду.

Спеціалісти Хмельницької АЕС готові взяти на себе частину робіт з підготовки матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) Х-3, Х-4 і спільно з генеральним  проектувальником ВАТ «Київський інститут «Енергопроект» (КІЕП) закінчити розробку попереднього звіту до кінця 2009 року. Про це заявив генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко.

Хмельницька АЕС уже визначила обсяги відновлювально-стабілізаційних робіт на будівельних конструкціях 3-го та 4-го енергоблоків, укладаються відповідні угоди з підрядниками.

Довідково:

Енергетична стратегія України на період до 2030 року передбачає спорудження 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС до 2016 року.

Відповідно до законодавства, остаточне рішення про будівництво ядерних об’єктів приймає Верховна Рада після проведення громадських слухань і дорадчого референдуму.

За даними обстежень, проведених  ВАТ «Київський інститут «Енергопроект» (КІЕП), конструкції споруд 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС в цілому придатні для добудови.

До кінця серпня ц.р. планується провести конкурс з вибору реакторної установки для 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію