Діяльність

22.09.2008

Міністр палива та енергетики Юрій Продан провів нараду з питань добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

19 вересня міністр палива та енергетики Юрій Продан провів на Хмельницькій атомній електростанції нараду з питань добудови 3-го та 4-го енергоблоків.

За його словами, Міністерство планує до кінця місяця завершити підготовку плану-графіку першочергових заходів добудови цих блоків. Документ передбачатиме заходи з розробки техніко-економічного обґрунтування, заміни конструкцій, а також розконсервації обладнання. У рамках цих заходів у жовтні планується провести громадські слухання у населених пунктах, розташованих у 30-кілометровій зоні навколо ХАЕС.

Міністр заявив, що Україна має стартові умови для розгортання нового будівництва. «Ключовим питанням буде тільки забезпечення ритмічного фінансування, що дозволить послідовно крок за кроком мобілізувати весь вітчизняний потенціал. Це є пріоритетом діяльності Мінпаливенерго та НАЕК «Енергоатом», - заявив Юрій Продан.

Він наголосив, що рівень розвитку енергетики має визначальний вплив на національну безпеку, стан економіки у державі та якість життя людей. «Ядерна енергетика займає особливе місце у паливно-енергетичному комплексі України і сьогодні є запорукою економічної стабільності держави. Урядом і Мінпаливенерго приділяється постійна увага питанням безпечної роботи ядерних установок, вирішенню нагальних соціальних проблем та виконанню Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань у сфері мирного використання ядерної енергії», - сказав міністр. Він відзначив, що рівень безпеки на вітчизняних АЕС відповідає міжнародним стандартам, а роботи з підвищення безпеки енергоблоків фінансуються повністю.

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив, що зараз головним завданням Компанії є максимальне прискорення підготовчих робіт до спорудження 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС, аби з 2010-го року можна було розпочати активну фазу будівництва.

Після завершення робочої наради відбулась прес-конференція міністра палива та енергетики України та президента НАЕК «Енергоатом». Журналістів цікавили питання надання пільг на електроенергію жителям прилеглих до АЕС територій, можливості переведення населених пунктів на електроопалення замість газового, вибір будівельних організацій, які буде задіяно у добудові Х3/Х4, питання розбудови соціальної інфраструктури, вартості добудови енергоблоків, методики визначення зони спостереження тощо.

Довідково:

Рішення про добудову 3-го та 4-го енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС було прийняте урядом 21 липня 2005 року.

Енергетичною стратегією на період до 2030 року передбачено завершення будівництва цих блоків до кінця 2016 року.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію