Діяльність

14.10.2008

Колегія Мінпаливенерго визнала «Атомстройэкспорт» переможцем конкурсу з вибору реакторної установки для добудови 3-го та 4-го блоків ХАЕС

Колегія Міністерства палива та енергетики схвалила рішення міжвідомчої конкурсної комісії з вибору типу реакторної установки для добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС про визнання переможцем міжнародного конкурсу компанію «Атомстройэкспорт» (Росія). Відповідне рішення колегія прийняла на засіданні 13 жовтня.

Компанія «Атомстройекспорт» подала на конкурс проект реакторної установки В-392Б, який було розроблено для Балаковської АЕС (Росія). За словами президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, це еволюційний проект існуючих в Україні 11 реакторних установок В-320. Установка має ряд переваг у порівнянні з іншими аналогічними проектами за своїми виробничими показниками та рівнем безпеки (вдосконалена система захисту, модернізоване обладнання тощо). Окрім того, важливими перевагами є те, що він не вимагає зміни існуючих будівель і конструкцій та розробки нової інфраструктури. Окрім того, він найбільш сприятливий з точки зору ліцензування і передбачуваності строків реалізації проекту.

Міністр палива та енергетики Юрій Продан відзначив, що вибір типу реакторної установки є серйозною активізацією реалізації проекту добудови 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС.

Незабаром проект постанови про затвердження обраного Міжвідомчою комісією типу реакторної установки та проведення тендеру з одним учасником на постачання обраного типу установки буде спрямовано на розгляд Кабінету Міністрів, який і прийматиме остаточне рішення.

Довідково:

У конкурсі брали участь потенційні постачальники ядерних технологій (реакторних установок та відповідних їм паливних циклів/палива) ВВЕР/PWR: Westinghouse Electric Company (США), «Атомстройэкспорт» (Росія) та компанія KEPCO (Корея). У ході конкурсу Westinghouse відмовилася від подальшої участі у ньому.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію