Діяльність

22.07.2016

Реалізація проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» по підключенню енергоблока №2 Хмельницької АЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E

В Україні розпочато підготовчі роботи із синхронізації  вітчизняної енергосистеми із європейською енергосистемою ENTSO-E. Згідно наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 25.11.2014 № 840 була прийнята «Програма першочергових організаційно-технічних заходів з підготовки ОЕС України до роботи з об'єднанням енергосистем європейських держав».

В даний час енергосистема ОЕС України має можливість паралельної роботи з енергосистемами Росії, Білорусі та Молдови. На паралельну роботу з європейською енергетичною системою виділені потужності так званого «Бурштинського енергоострова» з генеруючою потужністю до 1950 МВт.

Одним з найбільш перспективних етапів переходу роботи до синхронної роботи ОЕС України з ENTSO-E є підключення енергоблока № 2 ВП ХАЕС до європейської енергосистеми через існуючі лінії 750 кВ «ХАЕС - Жешув» і «ХАЕС – Західно - Українська». Експорт електроенергії розглядається як джерело додаткових інвестицій, які планується залучити для будівництва енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС.

Рішенням наради від 04.09.2014 під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості визначена потенційна можливість роботи енергоблока № 2 ВП ХАЕС з ENTSO-E і доручено виконати опрацювання впливу такого режиму на безпеку другого енергоблоку  та отримати необхідні погодження з Держатомрегулювання.

На сьогодні в рамках спільного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» виконано:

  • 30.10.2014 року проведено засідання робочої групи між ДП НАЕК «Енергоатом», ДП НЕК «Укренерго», Polenergia International / Kulczyk Investments;
  • видано Розпорядження від 15.06.2015 №671-р Кабінету Міністрів України «Про започаткування пілотного проекту «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз»;
  • розроблено техніко-економічний аналіз підключення енергоблока №2 Хмельницької АЕС до Бурштинського енергоострова;
  • Міненерговугілля України наказом №490 від 31.07.2015 року затверджено план дій щодо проекту «Україна Енергетичний міст - Європейський Союз».

Для прийняття остаточного рішення щодо вибору варіанту реалізації проекту «Енергетичний міст України - Європейський Союз» в частині ВРП-750 кВ інституту «Укренергомережпроект» необхідно провести розрахунки статичної та динамічної стійкості при підключенні енергоблока № 2 ХАЕС до європейської енергосистеми і на їх підставі вибрати варіант підключення для реалізації наступного етапу - розробки робочої документації.

Для живлення споживачів власних потреб Хмельницької АЕС при роботі енергоблока № 2 на ENTSO-E треба виконати перепідключення секцій власних потреб енергоблока №1, загальностанційних і зовнішніх об'єктів від енергоблоку №1; встановити на енергоблоці № 3 блоковий трансформатор з трансформаторами власних потреб для забезпечення резервним живленням від енергоблока №2 енергосистеми ENTSO-E; переведення живлення секцій нормальної експлуатації 6 кВ 2ВА - 2ВD з робочого на резервне живлення та недопущення об'єднання енергосистем України і ЄС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію