Діяльність

Фізичний захист

Відповідно до вимог Закону України «Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання» від 19 жовтня 2000 року N 2064-III, система фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання – це сукупність організаційно-правових та інженерно-технічних заходів, що здійснюються з метою створення умов, спрямованих на мінімізацію можливості вчинення диверсії, крадіжки або будь-якого іншого неправомірного вилучення радіоактивних матеріалів та зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

Фізичний захист – діяльність у сфері використання ядерної енергії, спрямована на забезпечення захищеності ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання та на зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

Основними завданнями НАЕК «Енергоатом» є:

1. Організація функціонування систем фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання з метою попередження диверсії, тероризму, крадіжки або будь-якого іншого незаконного їх вилучення, а також незаконного обігу.

2. Створення умов для досягнення цілей фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання, направлених на зведення до мінімуму можливості несанкціонованого вилучення ядерного матеріалу, а також будь-яких умисних актів, які можуть прямо або побічно створити загрозу для здоров’я або безпеки населення, навколишнього природного середовища внаслідок радіації.

03.12.2015 Фізичний захист РАЕС співпрацює з Німеччиною у сфері фізичного захисту

У рамках міжнародної співпраці України з Німеччиною у сфері фізичного захисту, передбаченою ініціативою G7 «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї масового знищення» і в рамках проекту «Модернізація системи фізичного захисту енергоблоку №3 Рівненської АЕС» з 21 по 27 листопада представники Міністерства закордонних справ ФРН, Федерального відомства оснащення військовим майном, експлуатації та інформаційних технологій (BAAINBw, Німеччина), товариства з безпеки установок та реакторів (GRS, Німеччина) відвідали Рівненську атомну електростанцію.

06.10.2015 Фізичний захист , Новини Компанії Рівненську АЕС відвідала делегація Міноборони США

2 жовтня 2015 року в рамках співпраці України за ініціативою G7 "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї масового знищення" на майданчику РАЕС відбувся візит експертів Групи програми спільного зменшення загрози з питань надання матеріально-технічної допомоги підрозділам Національної гвардії України, які здійснюють охорону і оборону атомних електростанцій.

02.10.2015 Фізичний захист , Новини Компанії ХАЕС відвідала делегація Міноборони США
08.06.2015 Фізичний захист , Новини Компанії Представники Компанії взяли участь у зустрічі з представниками Агентства зменшення загроз США у рамках Глобального партнерства проти зброї масового знищення

5 червня 2015 року представники Дирекції фізичного захисту та спеціальної безпеки і Департаменту з питань протиаварійної готовності та реагування Компанії взяли участь у зустрічі з представниками Агентства зменшення загроз США, що відбулася у Держатомрегулювання України.

30.04.2015 Фізичний захист , Новини Компанії На Хмельницькій АЕС відбулися командно-штабні навчання

Відповідно до графіку проведення у 2015 році спільних з Національною гвардією України і Службою безпеки України тренувань та навчань на атомних електростанціях НАЕК «Енергоатом», 29 квітня на майданчику Хмельницької атомної електростанції відбулося командно-штабне навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії та заходів з антитерористичної захищеності ВП ХАЕС.

07.04.2015 Фізичний захист Посилено охорону зовнішніх об’єктів Хмельницької АЕС

Охорона зовнішніх об’єктів Хмельницької АЕС - важливе завдання, яке поставлене перед працівниками загону відомчої воєнізованої охорони (ЗВВО). Сьогодні, враховуючи події на сході України, посилено охорону важливих зовнішніх об’єктів ВП ХАЕС.

03.04.2015 Фізичний захист , Новини Компанії Представники Енергоатома взяли участь у семінарі з фізичного захисту АЕС

У період з 30 березня 2 квітня ц.р. представники Дирекції фізичного захисту та спеціальної безпеки Компанії і служб фізичного захисту ВП АЕС брали участь у семінарі з фізичного захисту атомних електростанцій, організованого ДП «Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки» за підтримки Комісії ядерного регулювання США (КЯР США).

06.03.2015 Фізичний захист , Новини Компанії На Хмельницькій АЕС проведено навчання з питань фізичного захисту та національної безпеки

З 2 по 6 березня цього року, в навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС, вдосконалювали свої знання з питань фізичного захисту та національної безпеки керівники ВП ХАЕС. Курс лекцій з даної тематики розробили та провели фахівці Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича (м. Київ).
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію