Діяльність

16.03.2018

На ЮУАЕС пройшли командно-штабні антитерористичні навчання

16 березня на Южно-Українській АЕС завершилися планові дводенні командно-штабні антитерористичні навчання. Мета заходу - перевірка готовності сил і засобів, які залучаються до забезпечення фізичного захисту підприємства, на випадок загрози терористичного акту, а також порядку їх взаємодії в разі вчинення диверсії. У перебігу навчань були перевірені ефективність роботи об'єктового антитерористичного штабу, плану взаємодії в разі диверсії та антитерористична захищеність атомної станції.

Заходу передував навчальний семінар, під час якого фахівці Агентства зі зменшення загроз Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки ділилися досвідом проведення протидиверсійних і антитерористичних навчань на об’єктах АЕС та сховищах радіаційних речовин у США. Для участі в семінарі, організованому за ініціативи дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», на южно-український майданчик прибули представники Держатомрегулювання, Міненерговугілля, Міноборони, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії та Нацполіції,  центральних та регіональних органів Служби безпеки України, а також фахівці з фізичного захисту Запорізької, Рівненської та Хмельницької АЕС. За словами заступника генерального директора ВП ЮУАЕС з фізичного захисту та режиму Івана Жебета, інформація, отримана під час зустрічі, є актуальною та корисною для всіх служб і відомств, задіяних у забезпеченні фізичного захисту особливо важливих об’єктів – атомних станцій.

Всі учасники семінару були задіяні в якості спостерігачів під час командно-штабних навчань, які пройшли на ЮУАЕС 15-16 березня. План-сценарій заходу був розроблений спільно з Координаційною групою Антитерористичного центру Управління СБУ в Миколаївській області. У навчаннях взяли участь керівники та персонал АЕС, командування і особовий склад військової частини, що охороняє атомну станцію, а також представники СБУ, МВС, ДСНС.

План заходу налічував 2 етапи. Перший - теоретичну частину - учасники навчань відпрацювали в кризовому центрі ЮУАЕС. Під час другого етапу було здійснено практичну перевірку готовності сил і засобів, на які покладено завдання забезпечення фізичного захисту та охорони об'єкта.

На нараді, що відбулася по завершенні командно-штабних навчань, незалежні спостерігачі відзначили серйозну підготовку та високий професійний рівень, на якому пройшло тренування. Генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко подякував за таку оцінку та підкреслив: «Уся ця робота націлена на підвищення фізичного захисту нашого об'єкта. При цьому ми прекрасно розуміємо, що меж для досконалості немає, тому сподіваємося, що в сьогоднішніх звітах будуть пропозиції щодо покращення взаємодії з нашими партнерами. Вони обов’язково ляжуть в основу спільних подальших заходів».

Зі свого боку заступник начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Андрій Кравченко дав позитивну оцінку командно-штабним навчанням на ЮУАЕС, констатувавши, що їх учасники з поставленим завданням впоралися. «Щороку ми проводимо більше 120 навчань на різних об'єктах в Україні. Та навчання на об'єктах атомної енергетики посідають окреме місце - за масштабністю, кількістю сил і засобів, що залучаються, та, найголовніше, за персональною участю адміністрації атомних станцій у цих навчаннях. На жодному іншому об’єкті немає такої уваги і такої допомоги, яку надає керівництво АЕС», - підсумував він. В продовження своїх слів за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України А.Кравченко вручив генеральному директору ВП ЮУАЕС Володимиру Лісніченку та його заступнику з фізичного захисту і режиму Івану Жебету листи подяки Служби безпеки України.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію