Діяльність

29.11.2017

На Рівненській АЕС обговорили питання співпраці з Німеччиною у сфері фізичного захисту

З метою обговорення питань подальшої спільної реалізації проекту технічної допомоги «Модернізація фізичного захисту енергоблоків РАЕС» Рівненську АЕС відвідали представники Товариства з безпеки установок та реакторів (GRS mbH, Німеччина) та НАЕК «Енергоатом». Спільний проект здійснюється в рамках співпраці між Україною та Німеччиною у сфері фізичного захисту за ініціативою G7 «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

Питання підвищення рівня системи фізичного захисту для Рівненської АЕС є завжди актуальним та має важливе значення, адже це один із основних напрямків роботи стосовно підвищення безпеки об’єкта в цілому.

У ході візиту відбулась робоча нарада за участю німецьких партнерів, фахівців Компанії та спеціалістів служби фізичного захисту РАЕС. Під час обговорення визначено стан реалізації проекту та нові кроки подальшої співпраці, зокрема, окреслено напрямки надання потенційної міжнародної технічної допомоги у 2018-2019 роках та обговорено заходи, які необхідно провести для покращення матеріально-технічного оснащення системи фізичного захисту атомної електростанції.

Окрім того, з метою аналізу та оцінки конкретних заходів учасники зустрічі відвідали об’єкти РАЕС, де оглянули інженерно-технічні засоби фізичного захисту, що потребуть переоснащення.

Як зазначив німецький експерт з фізичного захисту, керівник проекту технічної допомоги на РАЕС Франк Вернес, проект «Модернізація фізичного захисту енергоблоків РАЕС» реалізується за дорученням Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в рамках глобального партнерства проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення.

«Співробітництво полягає в активній підтримці України у сфері підвищення рівня фізичного захисту вітчизняних АЕС. Хочу підкреслити, що співпраця з українською стороною, яку представляє НАЕК «Енергоатом», відбувається на партнерських засадах. Реалізація проектів технічної допомоги, якими передбачено поставки технічного обладнання, нині триває на Рівненській та Южно-Українській АЕС. Сподіваємось, що українсько-німецька співпраця в царині модернізації системи фізичного захисту АЕС буде плідною», - прокоментував Франк Вернес.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію