Діяльність

18.09.2017

На ЮУАЕС проходить XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

З 18 по 22 вересня на майданчику Южно-Української АЕС проходить XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. У її роботі беруть участь фахівці Міненерговугілля, Держатомрегулювання України, дирекції ДП НАЕК «Енергоатом» та діючих вітчизняних атомних станцій, що є відокремленими підрозділами компанії, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ДСП «Чорнобильська АЕС», Державної прикордонної служби, Нацгвардії України, Національної академії наук України, низки вищих навчальних закладів та інших установ і організацій, а також представники Швеції, Норвегії, США. Загальна кількість учасників перевищує 70 осіб. Незмінним організатором  заходу виступає Навчальний центр з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Джорджа Кузьмича за підтримки Європейського Союзу, Міністерства енергетики США та НАЕК «Енергоатом».

Щорічна конференція, що зазвичай організовується на одній з діючих АЕС України, покликана сприяти обміну досвідом у зазначеній царині.

За словами керівника Центру ім. Джорджа Кузьмича Віктора Гаврилюка, значення конференції, як і кількість її учасників з року в рік зростає: «Цього року ми маємо вже не лише представників ядерно-енергетичного комплексу, а й Нацгвардії, СБУ, прикордонників, лікарів – дуже багато людей, які представляють різні галузі, та які мають один спільний інтерес: захист джерел іонізуючого випромінювання».

Кожен форум присвячується якійсь ключовій темі. «Нині на перший план виходить кібернетична безпека, - поділився планами роботи  В. Гаврилюк, - адже всім добре відомо, скільки минулого та нинішнього року було вторгнень у кіберпростір України. І друге, на що плануємо звернути особливу увагу, - захист атомних станцій в умовах гібридної війни на Донбасі. Ми маємо враховувати нові загрози та виклики».

Южно-український майданчик для проведення зустрічі обрано вже втретє. Особливістю нинішньої конференції очільник Центру ім. Джорджа Кузьмича вважає те, що нині, як і в перші роки, на форум прибуло багато зарубіжних фахівців. Це дає можливість обмінятися думками та напрацюваннями між спеціалістами різних країн. У рамках заходу пройде також традиційний конкурс на кращу доповідь.

Підсумкову резолюцію конференції буде направлено до міністерств енергетики, екології, внутрішніх справ України та Національної академії наук.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію