Діяльність

18.09.2017

На ЮУАЕС пройшли антитерористичні тактико-спеціальні навчання

15 вересня на Южно-Українській АЕС завершилися планові антитерористичні тактико-спеціальні навчання. У їх перебігу були перевірені ефективність об'єктового плану взаємодії в разі диверсії та антитерористична захищеність атомної станції. У навчаннях взяли участь представники АЕС, регіональних підрозділів СБУ, Національної поліції, Національної гвардії, держслужби з надзвичайних ситуацій, прикордонної служби, державної та місцевої влади. Навчання проходили за підтримки Агентства зі зменшення загроз Міністерства оборони США.

План-сценарій навчань був розроблений Координаційною групою Антитерористичного центру Управління СБУ (КГ АТЦ УСБУ) в Миколаївській області. Їх метою було підвищення рівня взаємодії учасників навчань під час забезпечення безпеки трансферу ядерного палива до України та його подальшої доставки на українські АЕС. Під час навчань перевірялася також бойова злагодженість підрозділів, задіяних у заходах з попередження та припинення диверсійних і терористичних актів на об'єктах інфраструктури, закріплення практичних навичок з організації, управління та проведення антитерористичних операцій.

Навчання проходили в декілька етапів, завершальний з яких - з 11 по 15 вересня – був організований безпосередньо на базі Южно-Українського енергокомплексу, м.Южноукраїнська та лісового масиву Арбузинського району.

Згідно з планом-сценарієм, учасники відпрацьовували систему заходів з протидії декільком навчальним диверсійно-розвідувальним групам, які планували провести диверсійні акти в регіоні. Зокрема, захопити спецпотяг зі свіжим ядерним паливом, вчинити вибухи на об'єктах і комунікаціях Южно-Українського енергокомплексу. Для попередження імовірної масштабної диверсії оперативним штабом було ухвалено рішення про проведення штурму, під час якого правоохоронці знешкодили навчальних терористів, звільнили заручників, а також забезпечили трансфер палива на АЕС.

На думку генерального директора ВП ЮУАЕС Володимира Лісніченка, нинішні навчання пройшли успішно. «Це вселяє впевненість у тому, що наша АЕС в надійних руках, - підкреслив керівник підприємства. - Злагоджені дії персоналу атомної станції, Національної гвардії з охороні об'єктів АЕС, СБУ, поліції та всіх задіяних осіб не дозволили терористам втілити в життя свої плани».

«Нинішні навчання були наближені до бойових умов, - зазначив заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з фізичного захисту та режиму Іван Жебет. - Було перекрито дороги, у населення перевірялися документи, що засвідчують особу. Особливу увагу було приділено прохідним атомної станції, її пристанційному майданчику та комунікаціям. У процесі навчань відпрацьовувалися навички з протидії мінуванню Олександрівській ГЕС і електромереж Ташлицької ГАЕС. Загалом, під час навчань ставилося багато завдань, головне з яких - перевірити здатність наших сил і засобів  проводити подібні операції в бойовій обстановці, проінспектувати та відпрацювати злагодженість дій усіх залучених відомств, а також продемонструвати населенню, що ми здатні захистити людей у разі реальної загрози. Особливо важливо це для Миколаївщини, оскільки в області продовжує діяти жовтий - третій за небезпекою - рівень загрози».

На завершальному етапі навчань керівництво та учасники Координаційної групи АТЦ СБУ ретельно проаналізували кожну фазу проведення операцій, усі підрозділи отримали чіткі алгоритми дій на випадок можливих терористичних проявів на об'єктах критичної інфраструктури.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію