Діяльність

19.11.2018

Нова установка паспортизації успішно пройшла випробовування на Запорізькій АЕС

У рамках програми удосконалення комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) на Запорізькій АЕС вводиться ряд нових установок. Одна з них – установка вимірювання активності радіоактивних відходів (паспортизації), або – паспортизатор.

Ця установка успішно пройшла вхідний контроль та була поставлена на станцію для монтажу. Було виконано монтаж нового обладнання в заздалегідь підготовлених приміщеннях комплексу під керівництвом представників компанії постачальника – «Nuviaa.s.» (Чехія), а також фахівців заводу-виробника – «Canberra-Packard s.r.o.» (Словакія).

Після завершення в повному обсязі монтажу для працівників Запорізької АЕС фахівці компанії «Canberra-Packard» провели навчання. Його пройшли дев’ять співробітників ЗАЕС, зокрема, п’ять фахівців цеху радіаційної безпеки, три – з цеху дезактивації та представник служби головного метролога. Протягом двох днів вони засвоювали теоретичні знання зі спектрометричних досліджень, а наступні два дні теорію закріплювали на практиці.

«До проведення всіх випробовувань персоналом спеціалізованої служби постачальника обладнання були виконані пусконалагоджувальні роботи. Вони включали в себе налаштування та перевірку основних компонентів та вузлів, а також виконання калібрування вимірювальної частини установки відповідно для різних типів контейнерів. Після цього було прийняте рішення про готовність обладнання до проведення випробовувань на майданчику  атомної станції», - розповіла інженер-технолог цеху дезактивації Олеся Дрозд.

На об’єкті КПРАВ були проведені попередні автономні випробування установки паспортизації, якi складались з технічного огляду стану та комплектності, перевірки працездатності електричної та механічної частини устаткування, коректного функціонування програмного забезпечення та безпосереднього виконання вимірювань. У випробуваннях приймали участь також представники компаній «Nuviaa.s.» та «Canberra-Packard s.r.o.».

Результати випробувань продемонстрували, що установка паспортизації комплектна, належним чином змонтована та налагоджена. Вона повністю функціональна та готова до введення в дослідну експлуатацію на реальних відходах.

Ці випробування підвели межу під виконанням цілого ряду підготовчих робіт за першим етапом дослідної експлуатації  комплексу на імітаторах радіоактивних відходів. Наразі на об’єкті КПРАВ виконуються останні будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Завершується підготовка пакету документації для отримання сертифікату ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції) про будівельну готовність комплексу до експлуатації.

Після отримання цього сертифікату необхідною умовою для переходу до другого етапу дослідної експлуатації на реальних РАВ є отримання дозволу Держатомрегулювання України .

До кінця поточного року планується ввести комплекс у промислову експлуатацію.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію