25.05.2018

Запорізька АЕС планує до кінця 2018 року ввести в промислову експлуатацію комплекс з переробки РАВ

Одне з основних завдань 2018 року для колективу Запорізької АЕС - здача в промислову експлуатацію вдосконаленого комплексу з переробки РАВ. Проект зі створення комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС реалізується для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечення можливості передачі РАВ на остаточне зберігання.

«Відповідно до технічного рішення, погодженим з Держатомрегулювання, ми повинні вийти до кінця 2018 року на здачу об'єкта в повному обсязі з випробуваннями на реальних радіоактивних відходах. Обсяг завдань - ще дуже великий. Потрібно завершити роботи з електротехнічного устаткування і комунікацій, змонтувати систему радіаційного контролю, систему вентиляції та ін. Завершальним етапом стануть роботи з наливними підлогами, площа яких на об'єкті становить близько 2800 квадратних метрів», - розповів про поточний стан справ на комплексі заступник головного інженера ЗАЕС по загальностанційних об'єктів Володимир Гавриляк.

Одне із завдань - впровадження на комплексі з переробки РАВ додаткового обладнання. У тому числі паспортізатора, який буде визначати питому активність радіоактивних відходів, і можна буде розділяти їх перед спалюванням. Зараз вся документація на паспортізатор узгоджується з генпроектувальником - Харківським інститутом «Енергопроект».

Нагадаємо, 27 грудня 2017 року комплекс з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ) ЗАЕС був введений в дослідну експлуатацію. Нове обладнання комплексу повністю відповідає останнім світовим тенденціям в сфері поводження з РАВ та є найсучаснішим з існуючих на даний момент.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.