Діяльність

29.11.2017

Відбулося чергове засідання штабу з будівництва комплексів з переробки радіоактивних відходів на РАЕС та ЗАЕС

Під час чергового штабу з будівництва комплексів з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) на Рівненській АЕС та Запорізькій АЕС обговорено ключові моменти будівництва й фінансування комплексів, а також озвучено дату введення КПРАВ РАЕС у дослідну експлуатацію.

У роботі штабу, який проходив у режимі відеоконференції під головуванням виконавчого директора з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки НАЕК «Енергоатом» Наталії Шумкової, взяли участь директор департаменту поводження з РАВ та радіаційної безпеки Компанії Людмила Близнюкова, директор Енергоатома з інвестицій Тетяна Амосова, спеціалісти профільних дирекцій та відокремлених підрозділів Компанії – РАЕС, ЗАЕС, «Автоматика та машинобудування», а також проектних інститутів ПАТ «КІЕП» та ВАТ «ХІЕП».

Заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов ознайомив учасників штабу зі станом робіт та фінансування КПРАВ. Так, вже поставлено обладнання установки очищення оливи, проведено монтаж та функціональні випробування. Наразі триває постачання обладнання установки дезактивації металу, попереду її монтаж та випробування. На даний час роботи проводяться цілодобово, задіяні 100 монтажників.

28 листопада отримано позитивний висновок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки за програмою комплексних випробувань КПРАВ. У першу декаду грудня планується отримання паспорта об’єкта, а до середини грудня – отримання окремого дозволу Держатомрегулювання України на проведення комплексних випробувань КПРАВ.

Після огляду комплексу Тетяна Амосова зазначила, що колективом Рівненської АЕС виконано значний обсяг робіт, практично завершено всі будівельні та монтажні роботи. Позитивно оцінила стан справ і Наталія Шумкова, зазначивши, що НАЕК «Енергоатом» вперше здає в експлуатацію подібний об’єкт, тож для Компанії пуск КПРАВ РАЕС є визначною подією.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію