Діяльність

01.02.2018

ЮУАЕС готується до роботи в рамках нового Закону «Про оцінку впливу на довкілля»

Після ухвалення нового Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» №2059-VIII, який набув чинності 17 грудня 2017 року, фахівці ВП ЮУАЕС розпочали підготовку до роботи в рамках ухваленого нормативно-правового акта. Під дію вказаного закону підпадає підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м у складі проекту добудови Ташлицької ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу.

За словами фахівців управління капітального будівництва (УКБ) ВП ЮУАЕС, у рамках ухваленого закону буде виконано нову Оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м. «Цей документ буде по-новому структурований, - інформує заступник начальника УКБ Олег Коріков. - На 80% він збереже раніше затверджені позиції і приблизно на 20% буде допрацьований. У новому документі будуть враховані рекомендації громадської екологічної експертизи, яка була виконана Громадською радою при Міністерстві екології та природних ресурсів України в грудні 2017 року».

У процесі роботи над ОВНС буде переформатовано і діяльність з громадськістю, провідну роль з її організації візьме на себе Мінприроди. Серед нововведень закону також «Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля», який є відкритим Інтернет-ресурсом, що забезпечує повний доступ до всіх даних з проходження ОВНС (починаючи з «Повідомлення про плановану діяльність» і закінчуючи рішенням про проведення планованої діяльності). Ведення реєстру покладене на Мінприроди.

У рамках проекту добудови Ташлицької ГАЕС планується залучити кредитні кошти міжнародних фінансових організацій. Для цього 2017 року було виконано комплексну експертизу проектної документації, в рамках якої актуалізовано вартість проекту. Обсяг робіт з завершення будівництва Ташлицької ГАЕС включає добудову третього гідроагрегату, збільшення об'єму верхньої водойми ГАЕС і введення в експлуатацію 4, 5 і 6 агрегатів станції.

Великою перемогою в процесі проходження комплексної експертизи уточненого проекту добудови ТГАЕС южно-українські енергетики вважають збереження соціально-екологічної програми, яка реалізується в його рамках. «Ми переконали експертів врахувати витрати на виконання заходів програми в сумі 910 мільйонів гривень», - підкреслює О.Коріков. На 162 млн грн з цієї суми роботи вже виконано, залишок - 748 млн - ще належить освоїти.

Кошти на фінансування соціальних і екологічних заходів у районах, прилеглих до Ташлицької ГАЕС, що будується, з 2001 року спрямовуються до населених пунктів Миколаївщини на забезпечення питною водою - прокладення нових і реконструкцію існуючих інженерних комунікацій, будівництво автодоріг, покращення медичного та соціально-побутового обслуговування населення. Перелік об'єктів, що фінансуються згідно з Заходами, включено до загального проекту з добудови ТГАЕС.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію