Діяльність

24.11.2017

Енергоатом провів у місті-супутнику РАЕС публічні обговорення питань реалізації КЗПБ

В інформаційному центрі Рівненської АЕС «Полісся» (м. Вараш, Рівненська обл.) пройшли публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ) станом на 30 вересня 2017 року. Захід відбувся за участю представників НАЕК «Енергоатом», групи управління проектом КзПБ, ТОВ «АЕСКАР», Рівненської АЕС та громадськості міста-супутника електростанції.

Після аварії на японській АЕС «Фукусіма-Дайічі» у 2011 році в Україні за рекомендаціями Ради Європейського Союзу була проведена позачергова комплексна переоцінка безпеки всіх енергоблоків АЕС, так звані «стрес‑тести», в результаті якої були розроблені та включені до КзПБ додаткові заходи, які враховують уроки аварії на японській АЕС.

Заступник директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій – начальник відділу роботи з громадськістю НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов надав інформацію щодо плану реалізації КзПБ, її основних цілей та завдань.

Більш детально про стан реалізації Програми розповів заступник керівника групи управління проектом КзПБ Максим Пишний. «У 2015 році строк дії КзПБ був продовжений до 2020 року. Всього в рамках Програми передбачено виконання  1278 заходів, з яких станом на 30 вересня виконано  701 захід – більше половини запланованих. Реалізація цих заходів дозволить НАЕК «Енергоатом» підвищити рівень безпеки діючих енергоблоків українських АЕС до найсучасніших світових стандартів. Співфінансування цієї програми здійснюється як за рахунок кредитних коштів на загальну суму 600 млн. євро, наданих ЄБРР та Євратомом, так і за власні кошти Компанії. На Рівненській АЕС із запланованих 270 основних заходів КзПБ вже реалізовано 183, з 51 додаткового – виконано 17», - підкреслив М. Пишний.

Як зазначив консультант групи управління проектом КзПБ Павло Русінко, реалізація КзПБ – це не лише виконання заходів із підвищення рівня безпеки АЕС, але і ряд соціальних та екологічних заходів, які вирішуються на державному рівні. Однією із вимог кредиторів, окрім реалізації заходів КзПБ, є виконання Плану екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) та  Плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС)  щодо КзПБ. У своїй доповіді Павло Русінко розповів про підстави розроблення, вимоги, основні заходи та стан реалізації ПЕСЗ. Прикладами виконаних заходів ПЕСЗ є проведення сертифікації системи управління НАЕК «Енергоатом» за міжнародними стандартами ISO-14001, OHSAS-18001; оновлення заяви про політику Енергоатома та офіційних веб-сайтів АЕС України; приєднання України до Системи міжнародного інформаційного обміну EURDEP.  Основною метою ПЗЗС є встановлення та підтримка конструктивних взаємовідносин з особами, які зазнають або можуть зазнати впливу від реалізації КзПБ та іншими зацікавленими щодо реалізації Програми сторонами як всередині, так і за її межами. «Цей План виконується шляхом оприлюднення інформації різними способами для забезпечення проведення періодичних консультацій та реалізації політики зворотного зв’язку, за допомогою якого зацікавлені сторони можуть висловити свої коментарі або надати скарги», - пояснив Павло Русінко.

Також під час зустрічі було презентовано Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік –  один із виконаних заходів ПЕСЗ.  «Це перший в Україні окремий нефінансовий звіт, який було розроблено державним підприємством за стандартами GRI. У Звіті ми намагалися найбільш повно продемонструвати вплив, який здійснює щоденна діяльність Енергоатома на економіку, навколишнє середовище,  співробітників, а також яких підходів дотримується Компанія в сфері культури безпеки та управління», - прокоментував Данило Лавренов.

У ході публічних обговорень стану реалізації КзПБ, його учасники, представники громадськості міста-супутника РАЕС отримали вичерпні відповіді на запитання, що їх цікавили. Зокрема, щодо процесу корпоратизації НАЕК «Енергоатом», забезпечення непрацюючих пенсіонерів соціальними пільгами, впливу реалізації КзПБ на економічний та психологічний стан мешканців зони спостереження АЕС.

ПЕСЗ КзПБ та ПЗЗС КзПБ були оприлюднені та залишаються доступними на офіційному веб-сайті НАЕК «Енергоатом» за посиланням.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію