Діяльність

20.11.2017

В Енергодарі відбулися публічні обговорення питань реалізації КЗПБ

В Культурно-діловому центрі Запорізької атомної електростанції відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ) та Плану екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) КЗПБ, які реалізовані станом на 30 вересня 2017 року.

В обговоренні прийняли участь фахівці НАЕК «Енергоатом», Запорізької АЕС, консультант групи управління проектом КЗПБ, директор ТОВ «АЕСКАР», представник ВП «Атомпроектінжинірінг» та громадськість міста Енергодар.

Начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів Центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Роман Зібніцький відкриваючи публічні обговорення стисло розповів про захід та мету реалізації КЗПБ енергоблоків АЕС України.

Начальник управління планування та фінансування ВП «Атомпроектінжинірінг» Максим Пишний в своїй доповіді розповів про реалізацію заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України, яка була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270, розроблена відповідно до Указу Президента України від 12 травня 2011 року № 585 про введення в дію рішення засідання Ради національної безпеки і оборони України з питань безпеки АЕС України та перспектив розвитку атомної енергетики України в світлі подій на АЕС «Фукусіма-1».

Олена Куницька – інженер відділу екології дирекції з ядерної та радіаційної безпеки НАЕК «Енергоатом» представила громадськості План екологічних заходів, який є невід’ємною частиною КЗПБ. В своїй доповіді вона розповіла, що остання екологічна оцінка була проведена в 2017 році, а екологічний аудит в 2015 році.

«Екологічна оцінка включає наступні завдання: оцінка впливу на навколишнє, природне, соціальне і техногенне середовище, екологічну оцінку результатів реалізації КЗПБ на АЕС України, оцінку можливого впливу від реалізації КЗПБ у транскордонному контексті та заходи з інформування суміжних держав, консультації з громадськістю щодо реалізації заходів КЗПБ», – зазначила Олена Куницька.

Консультант групи управління проектом КЗПБ Людвіг Литвинський розповів про стан реалізації виконання плану екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) КЗПБ та про реалізацію плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КЗПБ.

Також на публічних обговореннях з питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України та Плану екологічних та соціальних заходів КЗПБ було представлено «Нефінансовий звіт – 2016», як інструмент впровадження змін, який охоплює діяльність НАЕК «Енергоатом» у комплексній уяві.

Захід було проведено відповідно до положень Плану екологічних та соціальних заходів КЗПБ та Плану залучення зацікавлених сторін КЗПБ, з метою підтримання конструктивних тривалих взаємовідносин з особами як всередині країни, так і за її межами, які зазнають або потенційно можуть зазнати впливу від реалізації КЗПБ, та іншими зацікавленими щодо реалізації КЗПБ сторонами, включаючи екологічні та соціальні аспекти.

Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Для проектів, що кредитуються ЄБРР, банком визначені спеціальні Вимоги щодо реалізації проекту для ключових аспектів з екологічних та соціальних питань і впливів. Якщо, як у випадку з КЗПБ, запропонована діяльність стосується існуючих об'єктів або майданчиків, позичальник має прийняти та впровадити План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також скласти, оприлюднити та виконувати План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) протягом виконання проекту.

ПЕСЗ КЗПБ та ПЗЗС КЗПБ були оприлюднені та залишаються доступними на офіційному веб-сайті НАЕК «Енергоатом» за посиланням.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію