Діяльність

20.11.2017

23 листопада Енергоатом проведе у Вараші публічні обговорення питань реалізації КзПБ

23 листопада 2017 року в інформаційному центрі Рівненської АЕС пройдуть публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ) у 2017 році, включаючи соціальні та екологічні аспекти, які визначені Планом залучення зацікавлених сторін, затвердженим 15.02.2015 року президентом НАЕК «Енергоатом».

З метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ).

Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів НАЕК «Енергоатом», а також кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Для проектів, що кредитуються ЄБРР, банком визначені спеціальні Вимоги щодо реалізації проекту (ВРП) для ключових аспектів з екологічних та соціальних питань і впливів. Якщо, як у випадку з КЗПБ, запропонована діяльність стосується існуючих об'єктів або майданчиків, позичальник має прийняти та впровадити План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також скласти, оприлюднити та виконувати План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) протягом виконання проекту. ПЕСЗ та ПЗЗС КЗПБ були оприлюднені та залишаються доступними за вказаним посиланням.

Відповідно до положень ПЕСЗ КЗПБ та ПЗЗС КЗПБ, з метою підтримання конструктивних тривалих взаємовідносин з особами як всередині країни, так і за її межами, які зазнають або потенційно можуть зазнати впливу від реалізації КЗПБ, а також іншими зацікавленими щодо реалізації КЗПБ сторонами, включаючи екологічні та соціальні аспекти, НАЕК «Енергоатом» будуть проведені публічні обговорення питань реалізації КЗПБ та ПЕСЗ КЗПБ у містах-супутниках діючих АЕС України.

У місті-супутнику Рівненської АЕС Вараші публічні обговорення відбудуться 23 листопада о 10:00 за адресою: м. Вараш, майдан Незалежності, 5, інформаційний центр «Полісся». Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь у зустрічі.

Контактна особа – Дукач Валентина Василівна, фахівець роботи з громадськістю та ЗМІ прес-центру УІтаЗГ РАЕС. Тел.: (03636) 2-14-43, 2-19-08.

Контактна особа – Зібніцький Роман Григорович, начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів НАЕК «Енергоатом». Тел. (044) 277-79-08; e-mail: pr@atom.gov.ua
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію