Діяльність

22.09.2017

На Южно-Українському енергокомплексі відбулося виїзне засідання депутатської комісії Миколаївської облради з питань екології

На Южно-Українському енергокомплексі 21 вересня відбулося виїзне засідання членів робочої групи постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Предметом організованої депутатською комісією розмови з енергетиками, стала тема підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м.

У засіданні також взяли участь фахівці Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу, ПАТ «Укргідропроект», Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів, представники адміністрації Миколаївської обласної ради та громадських організацій.

Під час робочої наради було представлено доповідь заступника начальника управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Олега Корікова про головні складові проекту добудови ТГАЕС, його соціальні, економічні та екологічні аспекти. Депутати вислухали також альтернативну точку зору супротивників проекту.

У рамках візиту депутати обласної ради відвідали об'єкти гідрокомплексу - Ташлицьку ГАЕС і її верхню водойму, а також Олександрівську ГЕС. Пересуваючись Олександрівським водосховищем на катері, вони оглянули стан берегів і води водойми, рівень, на який її було спрацьовано за період літньої межені, а також позначки, до яких передбачається підняти воду.

У інтерв'ю відомчим ЗМІ депутати наголосили, що питання підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м вимагає всебічного розгляду. «Ми хочемо проаналізувати, як вплинули на довкілля будівництво Ташлицької ГАЕС і підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 16 метрів, - повідомив заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов. - За підсумками цього аналізу робитимемо висновки. Ніяких поспішних рішень депутатський корпус ухвалювати не буде. При цьому ми добре розуміємо, що атомне підприємство має працювати стабільно та безпечно».

Депутат обласної ради член комісії з екології Ілля Резніков додав: «Питання підвищення рівня водосховища має бути вивчене з різних боків. У першу чергу з точки зору економічної необхідності реалізації цього проекту. Ми її всі розуміємо. Проте є люди, які живуть в цьому районі. Хочеться детально знати, яких ризиків може зазнати громада, якщо цей проект здійснюватиметься надалі. Це питання не одного дня». І.Резніков упевнений, що в питанні підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м компроміс шукати треба обов'язково.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію