Діяльність

24.10.2016

На ЮУАЕС здійснено комплексну інспекційну перевірку комісією ДІЯРУ

17-21 жовтня комісія Держатомрегулювання здійснила планову інспекційну перевірку на майданчику ВП «Южно-Українська АЕС» за сімома напрямками. Серед них виконання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерних установок, дотримання норм ядерної та радіаційної безпеки у процесі впровадження заходів КзПБ (Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки), виконання умов ліцензії на підготовку персоналу, перевірка виконання заходів програми управління старінням, повноти та завершеності робіт з кваліфікації обладнання, оцінки сесмостійкості устаткування, трубопроводів, споруд та будівельних конструкцій, функціонування системи відомчого нагляду тощо.

Перевірка дотримання норм і правил у процесі впровадження заходів КзПБ здійснювалась у рамках проекту програми міжнародної допомоги TACIS, тому до складу комісії було залучено експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, а також міжнародної організації «Ризикаудит» (Німеччина, Італія, Франція).

Тижнева інспекція включала вивчення документів, бесіди з фахівцями, обхід території АЕС. Особливу увагу в процесі роботи комісії було приділено виконанню постфукусімських заходів. Після аварії на японській АЕС Україна та Швейцарія були серед держав - не членів Євросоюзу, які підтримали ініціативу 14 європейських країн щодо виконання на діючих атомних станціях стрес-тестів - спеціальних перевірок систем безпеки та життєзабезпечення всіх ядерних енергоблоків на предмет стійкості до надзвичайних ситуацій. Цільова переоцінка безпеки охопила всі реальні та значущі природні впливи - землетруси, смерчі, затоплення, екстремальні температури, урагани, сніг, обмерзання, а також комбінації найбільш несприятливих подій. На підставі отриманих результатів було розроблено спеціальні постфукусімські заходи, які було включено до К(з)ПБ. Аналізуючи їх виконання на южно-українському майданчику на момент проведення комплексної інспекційної перевірки, представник Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції Андрій Родіонов, який входив до складу комісії в якості експерта «Ризикаудиту», зазначив: «На першому та другому енергоблоках Южно-Української АЕС всі заплановані постфукусімські заходи реалізовано. На третьому вони перебувають у процесі впровадження -  триває розробка проектно-кошторисної документації, закупка обладнання тощо. Остаточне введення системи та додаткових засобів аварійного управління заплановане на 2017-2018 рр.».

По закінченні планової інспекції ДІЯРУ члени комісії провели нараду з представниками ВП ЮУАЕС, на якій було розглянуто результати  перевірки. Згодом їх буде викладено у підсумковому акті-приписі.

Довідка. ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію