Діяльність

05.10.2015

Спільний проект ЄК-МАГАТЕ-Україна з оцінки безпеки українських АЕС, який виконувався на підтримку реалізації положень «Меморандуму між Україною та ЄС про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі в частині ядерної безпеки»

У рамках виконання "дорожньої карти з ядерної безпеки" Меморандуму між Україною та ЄС сторони домовились провести оцінки стану ядерної безпеки енергоблоків атомних електростанцій України. Зазначена оцінка, яка стосувалась підтвердження відповідності українських АЕС міжнародним стандартам і вимогам у сфері ядерної безпеки, проводилась спільно експертами з України, від Європейської Комісії та за участі зовнішніх експертів.

Оцінка стану безпеки була проведена у рамках спільного проекту ЄК-МАГАТЕ-Україна і цю роботу було завершено наприкінці 2009 року, а на засіданні Координаційного комітету, яке відбулось 9 лютого 2010 року, узгоджено Підсумковий звіт.

Оцінка проводилась за такими напрямками, як проектна безпека, експлуатаційна безпека, поводження з радіоактивними відходами та виведення з експлуатації [ядерних установок], а також регулятивні питання. За результатами проведеної оцінки було підтверджено відповідність АЕС України чинним стандартам безпеки МАГАТЕ.

Загалом у ході оцінки безпеки було встановлено, що АЕС України повністю відповідають більшості вимог, передбачених стандартами безпеки МАГАТЕ. Неповна відповідність зазначеним стандартам була виявлена в таких сферах, як атестування обладнання, розгляд тяжких аварій та проектних запасів сейсмостійкості. Проте, було відзначено, що на всіх станціях досягнуто поступу у розв’язанні тих питань, де було виявлено неповну відповідність встановленим вимогам.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію