Діяльність

29.11.2018

Президент Енергоатома зустрівся з генеральним директором узбецького Узатома

Президент Енергоатома зустрівся з генеральним директором узбецького Узатома

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та генеральний директор узбецького Агентства з розвитку атомної енергетики «Узатом» Журабек Мирзамахмудов обговорили перспективи співробітництва. Зустріч відбулась у центральному офісі Енергоатома 28 листопада за участі Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Абдуалієва та голови правління АО «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» Юрія Малахова.

Відкриваючи зустріч, Юрій Недашковський привітав узбецьких колег з початком роботи Агентства «Узатом», яке було створено в липні 2018 року. «Ми вітаємо плани Узбекистану з розвитку атомної енергетики та будівництва першої в країні атомної електростанції. Сподіваюсь, що досвід Енергоатома у сфері створення національної інфраструктури з обслуговування та експлуатації атомних електростанцій буде цікавим для Узбекистана. Енергоатом має унікальні можливості з підготовки висококваліфікованого персоналу для АЕС – на Запорізькій станції функціонує єдиний в своєму роді Учбово-тренувальний центр, який має в своєму розпоряджені натурний тренажер атомного енергоблока, побудований з використанням реального обладнання. На такому повномасштабному тренажері можливе навчання не лише фахівців з експлуатації АЕС, але й ремонтного та обслуговуючого персоналу для атомних електростанцій», - зазначив Юрій Недашковський.

Він також наголосив, що Енергоатом єдиний в світі оператор реакторів типу ВВЕР-1000, який має двох постачальників свіжого ядерного палива. «Ми виконали надзвичайно складну роботу з диверсифікації джерел постачання свіжого ядерного палива і сьогодні вже до 6 з 15 енергоблоків українських АЕС завантажено паливо американської компанії Westinghouse. Наразі Енергоатом та Westinghouse працюють над розширенням постачання палива і на інші українські енергоблоки. Наявність двох постачальників гарантує Енергоатому надійне забезпечення ядерним паливом, а справжня конкуренція між виробниками позитивно відбивається на якості та вартості паливних збірок. Крім того Енергоатом веде будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС. Створення власного сховища позбавить Енергоатом залежності від РФ в питаннях поводження з відпрацьованим ядерним паливом та дозволить заощаджувати близько 150 млн дол. щорічно, які Україна сплачує Росії за переробку і тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива. Переконаний, що досвід диверсифікації та вирішення питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом буде дуже корисним для вас», - підкреслив президент Енергоатома, звертаючись до свого узбецького колеги.

Генеральний директор Узатома Журабек Мирзамахмудов подякував главі Енергоатома за організацію ознайомчого візиту узбецької делегації на Хмельницьку АЕС та відзначив зацікавленість у співробітництві з українськими фахівцями в сфері розвитку атомної енергетики Узбекистану. «Перед нами стоїть завдання з вивчення досвіду країн, які вже експлуатують атомні електростанції, для того щоб забезпечити якісну підготовку та організацію проекту з будівництва в Узбекистані атомної електростанції. Ми зацікавлені у співробітництві з Енергоатомом у сфері підготовки кадрів, адже в Узбекистані на жаль поки що немає фахівців з досвідом роботи на АЕС. Важливими для на нас є знання фахівців українських проектних організацій, які мають досвід проектування об’єктів атомної енергетики. Сподіваюсь, що ми зможемо залучити українських фахівців до реалізації наших амбітних планів», - наголосив Журабек Мирзамахмудов. 

Нагадаємо, що під час візиту узбецької делегації на Хмельницьку АЕС, який відбувся 27 листопада, представники Узатома відвідали навчально-тренувальний центр, машинне відділення, блочний щит управління діючого енергоблока та побували на будівельному майданчику енергоблока №3 станції.

Учасники делегації отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. Зокрема узбецьку делегацію цікавив досвід експлуатації АЕС, підготовка персоналу, робота з громадськістю, внесок станції у соціально-економічний розвиток регіону.

В рамках українсько-узбецької співпраці, в подальшому, планується стажування та підготовка в Україні кадрів для АЕС Республіки Узбекистан. Вже розпочато співпрацю із Київським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект», фахівці якого беруть участь  у виборі майданчика для узбецької атомної електростанції.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію