Діяльність

28.11.2018

GE Additive презентувала можливості співробітництва з Енергоатомом

Компанія General Electric Additive (Німеччина) провела для сервісних підрозділів НАЕК «Енергоатом» презентацію своїх можливостей у сфері новітніх апробованих розробок із застосуванням методу адитивних технологій  в атомній галузі. Гнучкість цієї технології дозволяє підвищити надійність процесу виробництва необхідних деталей, виключити критичних постачальників і виробників та знизити вартість виробництва. Запровадження подібних технологій може допомогти в рамках реалізації стратегії імпортозаміщення та локалізації виробництва дефіцитних запасних частин для забезпечення потреб під час ремонтних кампаній енергетичних об’єктів НАЕК «Енергоатом». Адитивні технології використовуються в атомній галузі США (Westinghouse), КНР (China General Nuclear Power Corporation), Євросоюз (технологія  Siemens на словенській АЕС Кршко) та інш.

Розпочинаючи робочу зустріч регіональний менеджер з продажу, інженер з матеріалів General Electric Additive Олег Єнтін наголосив, що метою його підрозділу, який налічує 1300 фахових співробітників, є розвиток та прискорення 3D-революції у промисловості по всьому світу через створення глобальної мережі адитивного виробництва.

«Технології адитивного виробництва, до яких належить і технологія тривимірного друку, дозволяють «вирощувати»-створювати практично будь-які предмети, наприклад, іграшки, вузли роботів, деталі реактивних двигунів тощо. Адитивне виробництво дозволяє виготовляти вироби з металу за допомогою лазера, що розплавляє металевий порошок і формує деталь шар за шаром. Вони здатні скоротити вартість виробництва запчастин та деталей подекуди навіть уполовину», - зазначив Олег Єнтін.

Розповідаючи про розробки компанії з виробництва складних деталей адитивним методом, представник GE, зазначив, що General Electric зараз активно розвиває його за п’ятьма напрямками: виготовлення деталей для космічної, авіаційної, енергетичної, медичної та автомобільної галузі. На адитивне виробництво, за його даними, наразі припадає 1 % світового ринку виготовлення складних деталей для промисловості, а до 2023 року ця цифра може зрости до 20%.

«Ми виготовили понад 1000 деталей для двигуна GE9Xengine (Boeing), це дорівнює 5% від загальної кількості. У планах – 25-30% деталей для цієї моделі двигуна виготовляти адитивним методом. Співпрацює в цьому напрямі  GE і з Україною, зокрема в рамках спільного проекту з Крюківським вагонобудівним заводом», ‒ розповів Олег Єнтін.

Під час обговорення можливостей щодо застосування адитивних технологій при виготовлені деталей для атомної енергетики України фахівці НАЕК «Енергоатом» зазначили, що вважають можливим розпочати дослідження потенціалу   впровадження таких технологій з виробництва деталей та запчастин для обладнання 4-го класу безпеки, яке не впливає на безпеку АЕС, на базі сервісних підрозділів Енергоатома.

У свою чергу представник General Electric Additive наголосив: «Ми зацікавлені у співробітництві з Енергоатомом. Атомна енергетична галузь та її обладнання дуже цікаві, й ми би хотіли розвиватись разом з вами у цьому напрямку».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію