Діяльність

21.11.2018

На Запорізькій АЕС проходить міжнародна робоча зустріч ВАО АЕС

На Запорізькій АЕС розпочалася міжнародна робоча зустріч ВАО АЕС, присвячена перспективному й актуальному питанню використання тренажерів для підготовки й навчання ремонтного персоналу атомних електростанцій та підрядних організацій.

Участь в спільній триденній роботі взяли представники ВАО АЕС-МЦ, ДП «НАЕК «Енергоатом», атомних електростанцій України, а також АЕС Козлодуй (Болгарія), Тяньвань (Китай), Дуковани (Чехія), Моховце (Словаччина), Вірменської АЕС і ВП «Атоменергоремонт».

Презентуючи галузевий тренажерний комплекс навчально-тренувального центру Запорізької АЕС, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець зазначив, що робота з підготовки кваліфікованих кадрів, зокрема, ремонтного персоналу, не обмежується тільки тренажерним комплексом. Вона значно ширша і глибша, розповсюджується на молодь Енергодару та в цілому – Запорізького регіону. Він нагадав про конкурси і заходи, які популяризують професію атомників, тісну взаємодію Енергоатома з вищими навчальними закладами України. Акцентував увагу на екскурсійних програмах, коли можна власними очима побачити реактор, парогенератор, інше обладнання.

«Всі вищезазначені заходи повинні в комплексі приносити позитивні результати в сфері безпечної експлуатації атомної електростанції», – підкреслив Олександр Остаповець.

І з ним цілком погодився директор з підготовки персоналу НАЕК «Енергоатом» Сергій Попов, який підкреслив, що підготовка саме ремонтників для Компанії – справа не нова. Але зараз з’явився ресурс, який дає значно ширші можливості. І використовувати  потенціал Центру потрібно максимально, в тому числі і на міжнародному рівні.

Радник Московського центру ВАО АЕС Дмiтрiй Яблоков підкреслив: «Я вважаю, що саме цей тренажерний комплекс було б доцільно використовувати в усіх наших програмах й показувати як передовий досвід. Подібний тренажер я бачив  тільки на АЕС Пакш. Ремонтний персонал дійсно потребує спеціальної підготовки. Це дуже чутлива й тонка сфера, до якої треба долучати молодь, підвищувати престижність професії й кваліфікацію. Я сам колись працював начальником зміни реакторного цеху, багато взаємодіяв з ремонтним персоналом. Практика показує, що будь-які помилки в цій сфері дуже помітні. Практичне навчання нічим замінити не можна. І якраз ваш тренажерний комплекс дозволяє надавати цей досвід».

На робочій зустрічі відбулися презентації діяльності ВАО АЕС-МЦ, а також НАЕК «Енергоатом» і Запорізької АЕС – щодо  подальших перспектив розвитку тренажерного комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу.

Далі учасники безпосередньо відвідали тренажерний комплекс Запорізької АЕС, де побачили тренажери, докладно ознайомилися з системою та програмами підготовки різних фахівців.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію