Діяльність

12.11.2018

На РАЕС обговорено проект «Нульовий рівень відмови ядерного палива»

На Рівненькій АЕС відбувся партнерський візит в рамках міжнародного проекту «Нульовий рівень відмови (НРВ) ядерного палива». Участь у заході взяли представники Робочої групи експертів за участю фахівців НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів Компанії – «Науково-технічний центр», РАЕС, ЗАЕС та ХАЕС, а також акціонерних товариств «ТВЕЛ», «Концерн РЕА», «ČEZ, a.s.», «ALVEL, a.s.» (Чеська Республіка), АЕС «Козлодуй» (Болгарія).

Метою міжнародного проекту «НРВ ядерного палива», який стартував у 2011 році, є аналіз процесів проектування, виготовлення та експлуатації ядерного палива для розробки та реалізації заходів, спрямованих на виявлення та виключення причин відмови ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000.

Чергове засідання з обговорення реалізації міжнародного проекту відбулося у форматі продуктивної дискусії з його актуальних питань. Учасники зустрічі підкреслили важливість завдань, які вирішуються експертами проекту для забезпечення безвідмовної і надійної експлуатації ядерного палива на АЕС. Експерти також обговорили питання практики виключення потрапляння сторонніх предметів у відкрите обладнання першого контуру, ознайомилися з досвідом РАЕС і поділилися своїми напрацюваннями, а також розглянули низку презентацій: «Стан експлуатації енергоблоків РАЕС», «Експлуатація ядерного палива на енергоблоках ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 РАЕС», «Результати експлуатації ТВЗ на АЕС з ВВЕР-1000», « Практика виключення потрапляння ПП у відкрите обладнання першого та другого контуру» та інше.

Як зазначив директор департаменту з паливовикористання та аналізу безпеки дирекції з ядерної та радіаційної безпеки НАЕК «Енергоатом» Олексій Андріанов, учасниками проекту є оператори атомних електростанцій: українська НАЕК «Енергоатом», чеське АТ «ČEZ a.s.», болгарська АЕС «Козлодуй», «Росенергоатом» та російський виробник ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 АТ «ТВЕЛ». Енергоатом приєднався до участі у проекті в 2013 році.

«Даний проект був створений з метою мінімізації кількості відмов ТВЗ, що є дуже важливим показником, адже саме від їхньої надійності залежить безпечна та безаварійна експлуатація енергоблоків. З моменту створення проекту було зроблено значний обсяг роботи як на галузевому рівні країни, так і на рівні майданчиків не лише українських АЕС, а й закордонних. НАЕК «Енергоатом» завжди готова до відкритого та прозорого співробітництва з метою підвищення ефективності роботи АЕС України. Якщо говорити про українські енергоблоки, то в рамках даного проекту наразі простежується позитиві результати. Особливо, хочеться зауважити, що серед підрозділів Компанії Рівненська АЕС є передовим підприємством щодо виконання заходів проекту «НРВ ядерного палива». Цей факт відмічають й експерти МАГАТЕ та ВАО АЕС. Зокрема, за результатами нещодавньої партнерської перевірки РАЕС експертами ВАО АЕС-ПЦ було відмічено важливість плану мінімізації розгерметизації ТВЗ, який реалізується в рамках проекту»,- підсумував Олексій Андріанов.

За словами заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича, на РАЕС створена і працює робоча група (РГ) з управління проектом « Нульовий рівень відмови ядерного палива». «У ході нарад РГ обговорювалися і аналізувалися результати експлуатації ТВЗ, кращий світовий досвід із непотрапляння сторонніх предметів (НСП), розроблялися організаційні та технічні заходи щодо НСП. На майданчику електростанції призначені координатори з НСП. У ході планово-попереджувальних ремонтів на енергоблоках, членами робочої групи ведеться постійний нагляд за дотриманням вимог НСП, - прокоментував Сергій Боришкевич, - В разі виявлення зауважень розробляються коригувальні заходи, контроль за виконанням яких здійснюють фахівці відділу ядерної безпеки. На РАЕС постійно вдосконалюється виробнича документація і створюються наочні посібники з культури НСП, самоконтролю під час виробництва та організації робіт, розроблено пам'ятку з НСП, створені методика та навчальні фільми. Усі матеріали, призначені для навчання персоналу, доступні для ознайомлення на сайті навчально-тренувального центру РАЕС».

В рамках перебування експерти здійснили обходи проммайданчиком електростанції, відвідали машзал енергоблоків №№1, 2, блочний щит керування енергоблоку №4 та провели спостереження за виконанням ремонту обладнання в машзалі енергоблоку №1.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію