Діяльність

31.10.2018

На Рівненській АЕС завершилася повторна партнерська перевірка експертами Паризького центру ВАО АЕС

На Рівненській АЕС завершилася повторна партнерська перевірка, що проводилася експертами Паризького центру ВАО АЕС з метою оцінювання прогресу в областях для покращення, які були визначені два роки тому за результатами першої в світі обмінної партнерської перевірки.

У 2016 році вперше в міжнародній практиці на РАЕС відбулася обмінна партнерська перевірка ВАО АЕС-ПЦ. Команда міжнародних експертів за результатом оцінки виробничої діяльності електростанції визначила сім областей для покращення. На підприємстві було створено план реалізації 301 коригуючого заходу для поліпшення цих областей. Розроблені спільно з експертом ВАО АЕС заходи були направлені в Асоціацію та впроваджувались впродовж останніх двох років, зокрема робота за частиною з них, продовжуватиметься й надалі. На електростанції була проведена об’єктивна самооцінка щодо досягнутих результатів. За словами заступника генерального директора РАЕС з якості та управління Віктора Кравця, реалізація заходів значною мірою вплинула на ефективність роботи персоналу і на всі напрямки діяльності станції де були визначені області для покращення.

Повторна обмінна партнерська перевірка на чолі з Паскалем Діккемаром (Франція) проходила на майданчику РАЕС впродовж тижня виключно за сімома напрямками. Шляхом збору фактів та свідчень експерти оцінювали ефективність виробничої діяльності в роботі з персоналом, області експлуатації, проведенні ремонтних робіт, контролі радіоактивного забруднення, процесах внесення змін у проект, протиаварійній готовності, протипожежному захисті, а також розглядали хід виконання рекомендацій SOER (досвід експлуатації).

За результатами збору усіх фактів експертами Асоціації підготовлено попередній підсумковий звіт та резюме з оцінками за кожним напрямком діяльності, що було представлено на фінальній нараді керівництву електростанції. Фахівці з різних країн подякували персоналу електростанції за відкритість та гостинність, а також висловили позитивні враження від знайомства з Україною, її культурою та традиціями.

«Ми вдячні нашим партнерам, які у 2016 році досить точно визначили шляхи для нашого вдосконалення, – прокоментував В. Кравець. – Загалом з семи областей для поліпшення основна частина оцінок була очікувана, проте були й моменти з якими ми не погодилися. Згідно певних питань нам не зрозуміла позиція експертів, адже не був наданий той позитивний досвід, відносно якого ми повинні покращувати свою діяльність. Як запевнив керівник місії Паскаль Діккемар, всі коментарі та зауваження будуть враховані при розробці кінцевого звіту, який буде надано експертами впродовж двох місяців. Незалежно від оцінок завжди є, що покращувати у будь-якому напрямку діяльності. Тому керівники Рівненської АЕС заохочують вивчення та вітають впровадження передових світових практик в будь-якій сфері діяльності».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію