Діяльність

29.10.2018

В Енергоатомі завершилась повторна корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС

В Енергоатомі завершилась повторна корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС

В НАЕК «Енергоатом» завершено повторну корпоративну партнерську перевірку Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС, WANO), яка тривала з 21 по 26 жовтня. За участі президента Енергоатома Юрія Недашковського та очільника міжнародної команди експертів ВАО АЕС Мирослава Липара (Словаччина) відбулась підсумкова нарада, на якій було озвучено попередні результати перевірки.

Президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський відзначив, що партнерська допомога та підтримка з боку ВАО АЕС відіграє велике значення у процесі підвищення безпеки експлуатації українських АЕС. «Три роки тому в нас пройшла перша корпоративна перевірка, яка дозволила отримати великий обсяг дуже якісної інформації. Завдяки інформації, наданій експертами ВАО АЕС за результатами перевірки, було чітко визначено області для покращення в системі корпоративного управлінні Компанії, а також вказано на ті кращі практики, над закріпленням яких нам слід працювати», - наголосив очільник Енергоатома.

Юрій Недашковський висловив подяку членам команди експертів ВАО АЕС за ретельно виконану роботу. «Зібрані під час повторної перевірки данні та зроблені на їх підставі висновки дозволять нам об’єктивно оцінити свою діяльність, поглянувши на неї ззовні. Такі перевірки є потужним стимулом для подальшого розвитку культури безпеки серед персоналу Енергоатома та вдосконалення процесів, спрямованих на безперервне підвищення безпеки експлуатації енергоблоків українських АЕС», - додав президент Енергоатома.

У свою чергу Мирослав Липар подякував керівництву Енергоатома за атмосферу відкритості та взаєморозуміння, в якій проходила повторна корпоративна перевірка. «Це був дуже цікавий і корисний тиждень для нас. Хочу відзначити, що Енергоатом досяг значного прогресу, працюючи в областях для покращення, вказаних за підсумками першої корпоративної перевірки. Інтерв’ю зі співробітниками компанії, які проводили члени команди ВАО АЕС, проходили у дусі відкритості та були дуже продуктивними, що дозволить нам скласти максимально повний та об’єктивний звіт», - підкреслив Мирослав Липар.

Він зазначив, що під час перевірки було проведено велику кількість інтерв’ю на Рівненській та Хмельницькій АЕС, а також у Дирекції Енергоатома. «Крім того, експерти ВАО АЕС вивчили велику кількість документів Енергоатома та показників ефективності Компанії. Дякую керівництву Компанії за готовність до співпраці. Енергоатому не слід зупинятись на досягнутих результатах – рухайтесь вперед, адже ви на правильному шляху», - резюмував очільник команди експертів ВАО АЕС Мирослав Липар.

Нагадаємо, повторна корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС проводилась шляхом інтерв’ю із представниками керівництва Компанії та атомних електростанцій з метою подальшого аналізу результатів роботи Енергоатома в областях, визначених для покращення з урахуванням кращого міжнародного досвіду за підсумками першої корпоративної перевірки. Перша корпоративна партнерська перевірка Енергоатома проводилась ВАО АЕС у листопаді 2015 року.

До складу міжнародної команди експертів ВАО АЕС, яка прибула до України для проведення повторної корпоративної перевірки, увійшли Мирослав Липар (Словаччина), Янош Тот (Угорщина), Брайан Чарльз О’Доннел (США), Любомир  Креницький (Словакія) та координатор від міжнародного регіонального центру ВАО АЕС Сергій Шишкін. Всі експерти мають багаторічний досвід роботи на атомних електростанціях своїх країн, а також великий досвід участі у партнерських перевірках ВАО АЕС.

Кінцевий звіт за результатами повторної корпоративної перевірки буде надано Енергоатому впродовж двох місяців.

Довідка. Перша корпоративна партнерська перевірка ВАО АЕС, яка проводилась в Енергоатомі з 1 по 13 листопада 2015 року, мала головним завданням – вивчення ситуації з корпоративним керівництвом і управлінням в Компанії, аналіз взаємодії між дирекцією Компанії та її відокремленими підрозділами. Команда перевіряючих ВАО АЕС провела незалежну оцінку ефективності корпоративної стратегії, політики, рішень та нагляду, які здійснює Енергоатом по відношенню до АЕС. У ході перевірки було також визначено сильні сторони корпоративної політики Енергоатома, які можуть бути корисні для інших операторів АЕС по всьому світу.

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

До складу Всесвітньої Ради керуючих ВАО АЕС входять 14 членів, серед яких керівники найбільших світових операторів АЕС. Наразі до складу Ради керуючих ВАО АЕС обрано  першого віце-президента – технічного директора Енергоатома Олександра Шавлакова, який за ротацією замінив на цьому посту Юрія Недашковського.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію