Діяльність

22.10.2018

На Рівненській АЕС розпочалися повторні партнерські перевірки ВАО АЕС

На Рівненській АЕС розпочалися повторна партнерська перевірка (ППП) експертами Паризького центру ВАО АЕС та повторна корпоративна партнерська перевірка експертами Московського центру Асоціації.

Команду експертів корпоративної партнерської перевірки на майданчику РАЕС представляють Мирослав Липар (Словаччина), Янош Тот (Угорщина), Брайан Чарльз О’Доннел (США) та Микола Власенко (НАЕК «Енергоатом», Україна). Відповідальний представник Рівненської АЕС – заступник генерального директора з якості та управління Віктор Кравець. Міжнародні експерти шляхом проведення інтерв’ю із керівництвом електростанції оцінять взаємозв’язок між АЕС та центральним офісом Компанії з метою визначення областей для покращання, а також визначать сильні сторони діяльності, які можуть стати позитивним прикладом для інших членів ВАО АЕС у підвищенні безпеки атомних енергоблоків. Варто відзначити, така ж перевірка паралельно проходить на Хмельницькій АЕС. За словами генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина, енергогенеруюче підприємство має злагоджені корпоративні зв’язки з іншими відокремленими підрозділами Компанії. «Нам є чим поділитися – як на сьогоднішній день, так і в перспективному розвитку», - підкреслив керівник РАЕС.

У 2016 році на Рівненській АЕС вперше проводилась обмінна партнерська перевірка Паризьким центром ВАО АЕС. Тоді ж команда міжнародних експертів оцінила виробничу діяльність підприємства у всіх ключових областях, визначивши у результаті сім областей для покращення. Повторна партнерська перевірка проходить на РАЕС з метою оцінювання прогресу, досягнутого в цих областях. Для цього на підприємстві було створено план реалізації коригуючих заходів, а також проведена самооцінка щодо досягнутих результатів. В числі 301 заходу: 89 стосувались областей для покращення і рекомендацій SOER (досвід експлуатації), 35 – аспектів культури безпеки, 177 – усунення недоліків за фактами листів спостережень. «Впевнений, що усі виконані заходи будуть значною мірою сприяти підвищенню ефективності роботи електростанції та Компанії в цілому», - наголосив головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк.

Команду експертів ВАО АЕС-ПЦ представляють Паскаль Діккемар (Франція), Еріксон Гримгард (Швеція), Стефан Равлінсон (Великобританія), Галім Мусін (РФ), Дмитрій Альмікеєв, Андрій Проходцев, Олексій Феофентов та Анатолій Васильчук (Україна). Експерти шляхом збору фактів та свідчень оцінюватимуть ефективність виробничої діяльності за чотирма рівнями у напрямках: робота з персоналом, основи виробничої діяльності в області експлуатації, ведення ремонтних робіт, контроль радіоактивного забруднення, процеси внесення змін у проект, протиаварійна готовність, протипожежний захист. Також розглядатиметься хід виконання рекомендацій SOER. «За останні два роки на Рівненській АЕС виконано великий обсяг робіт щодо поліпшення усіх областей, тож ми проведемо об’єктивну оцінку їх ефективності», - підкреслив керівник команди ППП ВАО АЕС-ПЦ Паскаль Діккемар.

Павло Павлишин побажав усім плідної роботи, запевнивши у відкритості та гостинності спеціалістів РАЕС. «Впевнений, що така незалежна перевірка з боку колег дозволить реально оцінити наші зусилля, яких було вжито для покращення виробничої діяльності на Рівненській АЕС. За п’ятьма областями ми повністю завершили роботу та за двома, які не впливають на безпеку електростанції, продовжуємо працювати, – прокоментував П. Павлишин. – Вважаю, що існування областей для покращення дає поштовх до вдосконалення виробництва. В цілому, наш колектив повинен постійно бути готовим до будь-якої перевірки. Це найкращий результат, до якого ми прагнемо».

За результатами збору усіх фактів експертами Паризького центру Асоціації буде підготовлено попередній підсумковий звіт, який представлять на РАЕС вже 26 жовтня. Кінцевий звіт буде надано впродовж двох місяців.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію