Діяльність

03.10.2018

З робочим візитом Енергоатом відвідала делегація Комісії ядерного регулювання США

З робочим візитом Енергоатом відвідала делегація Комісії ядерного регулювання США

Делегація Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (U.S. Nuclear Regulatory Commission, NRC) відвідала Дирекцію НАЕК «Енергоатом» з робочим візитом. Візит відбувається у рамках виконання Угоди між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією ядерного регулювання США про обмін технічною інформацією та співробітництво в сфері ядерної та радіаційної безпеки від 13 березня 2018 року.

Представники американської делегації на чолі з комісіонером NRC Стівеном Бернсом провели зустріч з керівництвом Енергоатома, в ході якої було обговорено напрями співпраці у сфері підвищення безпеки експлуатації енергоблоків АЕС та відбувся обмін актуальною технічною інформацією. У зустрічі також взяв участь голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков та директор Офісу Міністерства енергетики США в Україні Хізер Белл 

В рамках перебування делегації NRC в Україні заплановано візит її членів на Южно-Українську АЕС, який триватиме 4-5 жовтня. У ході відвідання ЮУАЕС представники NRC ознайомляться з заходами, які Енергоатом реалізує у рамках продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС, виконанням «пост-фукусімських» заходів та досвідом українських фахівців у сфері керування старінням елементів енергоблоків. Також заплановано ознайомчі візити членів делегації NRC на об’єкти Южно-Українського енергокомплексу.

Довідка. Угода між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією ядерного регулювання США про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки була підписана головою Держатомрегулювання України Григорієм Плачковим та головою NRC Крістін Л.Свінікі 13 березня 2018 року в місті Роквіль (США). Угода сприятиме зміцненню співпраці у галузі регулювання безпечного використання ядерної енергії у мирних цілях, розвитку законодавчої бази у галузі ядерної та радіаційної безпеки, обміну досвідом у питаннях ліцензування діяльності у сферах безпеки використання ядерної енергії та регулювання безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Документом передбачається обмін досвідом у сфері окрихчення корпусів реакторів ВВЕР, ризик-орієнтовної регулюючої діяльності, поводження з новим паливом, аварійного реагування та відповідних можливостей, системи обліку та контролю ядерних матеріалів та фізичного захисту, управління важкими аваріями, взаємозв’язку ядерної безпеки, ядерної захищеності та готовності до реагування на надзвичайні ситуації.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію