Діяльність

21.11.2018

На РАЕС впроваджується система контролю концентрації водню на енергоблоках №3 та №4

У рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків України (КзПБ) на енергоблоках №№3,4 Рівненської АЕС триває процес впровадження програмно-технічного комплексу системи контролю концентрації водню (ПТК СККВ), перший етап якого було проведено влітку цього року.

У Словаччині на базі компанії VUJE a.s. відбулися приймальні випробовування ПТК для енергоблоку №3 РАЕС за участю представників Рівненської АЕС, НАЕК «Енергоатом» та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

За словами наукового співробітника відділу аналізу надійності систем контролю та діагностики ДНТЦ ЯРБ Михайла Романюка, система контролю концентрації водню містить комбіновані зонди KAMOS з програмно-технічним комплексом, що призначені для вимірювання концентрації водню, температури у зоні локалізації аварії при нормальній експлуатації, порушенні нормальної експлуатації, проектних і запроектних аваріях енергоблоків АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000.

У ході випробувань перевірялась відповідність ПТК СККВ передбаченій програмі і методиці, вимогам нормативних документів з ядерної та радіаційної безпеки, а також технічній специфікації в рамках реалізації заходу з впровадження системи контролю концентрації водню у гермооб’ємі для запроектних аварій КзПБ. У спецлабораторіях VUJE a.s. головний зразок обладнання випробовували на стійкість під впливом зовнішніх факторів (температура, тиск, водяна пара), сейсмічним та механічним впливам, на несприйнятливість до змін параметрів електроживлення, а також під дією радіаційного випромінювання та на електромагнітну сумісність. Одночасно з випробуваннями проводилась перевірка конструкторської документації.

Як відзначив майстер цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Сергій Полєщук, результати випробувань ПТК СККВ підтвердили його відповідність технічній специфікації та нормативним документам. «Випробовування пройшли без порушень, а відповідна документація була представлена у повному та достатньому обсязі. Обладнання ПТК СККВ для енергоблоку №3 РАЕС очікується вже найближчим часом на майданчику електростанції», - зауважив атомник.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію