31.10.2018

На РАЕС триває інспекція ДІЯРУ за участю екпертів Riskaudit

На майданчику Рівненської АЕС стартувала комплексна інспекційна перевірка Держатомрегулювання України щодо дотримання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки (ЯРБ) при експлуатації АЕС та впровадження заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ).

До складу комісії, яка працюватиме впродовж тижня на РАЕС, увійшли фахівці Держатомрегулювання України. Очолив перевірку державний інспектор, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок Держатомрегулювання України Валерій Бугай. Крім того, в рамках міжнародного проекту ТАСІS до роботи в комісії залучені експерти міжнародної компанії «Riskaudit» та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, в частині впровадження на Рівненській АЕС заходів КзПБ.

У ході планової інспекції перевірятиметься виконання умов ліцензій на експлуатацію ядерних установок РАЕС; окремих дозволів на пуск енергоблоків після планово-попереджувальних ремонтів; висновків з періодичної переоцінки безпеки енергоблоків РАЕС; заходів з управління старіння елементів і конструкцій; заходів з кваліфікації обладнання та оцінки сейсмостійкості обладнання, трубопроводів та будівельних конструкцій енергоблоків. Також буде проінспектовано виконання умов ліцензій посадовими особами РАЕС; виконання ліцензіатом умов ліцензії та процедур ліцензування персоналу; стан супроводу та використання звітів з аналізу безпеки тощо.

Як зауважив головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк, Рівненська АЕС завжди відкрита та готова до діалогу та конструктивної роботи з представниками державних наглядових органів.

«Перевірки щодо дотримання норм, правил та стандартів під час експлуатації енергоблоків АЕС проводяться згідно з річним планом інспекційних перевірок Держатомрегулювання. У ході даної інспекції оцінку заходів з підвищення рівня безпеки на Рівненській АЕС буде здійснено разом із європейськими експертами – фахівцями «Riskaudit». Робота буде виконуватись в рамках угоди між Держатомрегулювання та Європейською комісією. Згідно з контрактом, українські та європейські спеціалісти заздалегідь визначили перелік заходів, яким у перебігу перевірки буде приділено посилену увагу, - зазначив Валерій Бугай. - Тижневе інспектування на РАЕС включатиме вивчення виробничої документації, інтерв’ювання керівників та персоналу, перевірку стану експлуатації систем та обладнання атомної станції, за підсумками якого буде підготовлено відповідний акт».