Діяльність

22.08.2018

На енергоблоці №4 РАЕС завершується заміна кабельних гермопроходок

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС на завершальній стадії перебуває реалізація одного із заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) – заміна силових і керуючих герметичних кабельних проходок 0,4 кВ.

В рамках планово-попереджувального ремонту (ППР), що триває на енергоблоці №4 РАЕС з липня 2018 року, заплановано виконати низку понадрегламентних робіт з реконструкції та модернізації, спрямованих на підвищення рівня безпеки енергоблоків, зокрема, модернізацію силових та керуючих гермопроходок через контаймент (гермооболонку) енергоблоку.

Герметична кабельна проходка на АЕС – це монтажний виріб, призначений для прокладки кабельних ліній через герметичну оболонку реактору. Проходка є порожнистою конструкцією, яку закладають в залізобетонну стіну гермооболонки, з провідними модулями і ущільненням. Її основне призначення полягає у забезпеченні проходження електричних сигналів без спотворень при нормальному і аварійному режимах роботи, а також під час пожежі, максимальному землетрусі і коротких замиканнях, при цьому зберігається герметичність і захист від радіаційного випромінювання з контейнмента.

Як зазначив заступник начальника електричного цеху РАЕС з ремонту Володимир Герчанівський, даний захід КзПБ щодо заміни гермопроходок на енергоблоці №4 є довготривалим, адже його реалізація розрахована на три роки. У поточному році буде встановлено 60 модернізованих гермопроходок, стільки ж у 2019-му та 56 – в 2020-му. «На сьогоднішній день усі роботи перебувають на завершальній стадії. Наразі вже замінено гермопроходки на першому каналі системи безпеки енергоблоку №4. 10 гермопроходок залишилось замінити на другому каналі системи безпеки. Активні роботи тривають і на третьому каналі, - прокоментував Володимир Герчанівський, - Реалізація даного заходу, безумовно, дозволить підвищити рівень надійності обладнання гермозони, що, у свою чергу, забезпечить надійну та стабільну роботу енергоблоку».

Виробником нового обладнання є вітчизняне виробничо-інжинірингове підприємство ПрАТ «Елокс», яке спеціалізується на розробці, виготовленні, шеф-монтажі високотехнологічної продукції і наданні інжинірингових послуг атомним електростанціям та промисловим об'єктам.

Монтажні роботи виконуються спеціалістами електроцеху РАЕС та підрядної організації «Мірсбакс» (м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл.). Налагодження (підключення гермопроходок до кабельної продукції) здійснює ТОВ КНМП «Електропівденмонтаж» (м. Вараш).

Аналогічні роботи із заміни гермопроходок було реалізовано спеціалістами РАЕС спільно із ВП «Атомремонтсервіс» на енергоблоці №3 РАЕС у ході останнього ППР-у.

Довідка. Гермооболонка (герметична оболонка, захисна оболонка, гермозона, контайнмент) – це масивна споруда особливої конструкції, в якій розташовується основне обладнання реакторної установки. Гермооболонка є найважливішою спорудою АЕС з точки зору безпеки, адже її основною функцією є запобігання виходу радіоактивних речовин та іонізуючих випромінювань у навколишнє середовище в разі виникнення серйозних аварій.

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію