Діяльність

07.07.2016

У Южноукраїнську відбулась зустріч з громадськістю щодо обговорення масштабів екологічної оцінки програми підвищення безпеки вітчизняних атомних енергоблоків

6 липня в Інформаційному центрі ВП «Южно-Українська АЕС» пройшла зустріч з громадськістю щодо уточнення масштабів чергової екологічної оцінки Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ). У обговоренні взяли участь фахівці дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Южно-Українська АЕС», представники громадськості та засобів масової інформації Южноукраїнська.

Метою проведення чергової екологічної оцінки КЗПБ є переоцінка впливу на навколишнє середовище в процесі реалізації програми з урахуванням змін, внесених до неї протягом 2012-2015 років, заходів КЗПБ, реалізованих протягом цього періоду, а також фактичних змін у стані навколишнього середовища та процедурах її моніторингу, які відбулися з моменту завершення попередньої екологічної оцінки КЗПБ.

Виступаючи перед зібранням, начальник відділу екології виконавчої дирекції з ЯРБ та науково-технічної підтримки Олександр Немцов наголосив: «Передумовою для проведення такої масштабної роботи є ратифікація двома законами України кредитних угод між ЄБРР, Євратомом та НАЕК «Енергоатом» щодо надання кредитних коштів у сумі 600 млн євро на фінансування заходів КЗПБ. Однією з умов цих угод є план соціальних та екологічних заходів, за якою Енергоатом раз на 5 років має виконувати екологічну оцінку реалізації КЗПБ та виносити її результати на розгляд громадськості».

Доповідач повідомив, що першу екологічну оцінку КЗПБ було виконано 2011 року незалежною міжнародною групою за участі експертів компанії «PÖYRY» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних та водних проектів та компанії «АЕСКАР» (Україна). Робота велась відповідно до Екологічної та Соціальної Політики ЄБРР, екологічного законодавства Європейського Союзу та враховувала найкращий світовий досвід у цій царині. Звіт про екологічну оцінку КЗПБ пройшов громадське обговорення, був розміщений на офіційному веб-сайті Енергоатома. Його також було піддано Державній екологічній експертизі.

Наразі визначаються масштаби чергової екологічної оцінки КЗПБ (аспекти, що підлягатимуть аналізу, складові навколишнього середовища, джерела, види та фактори впливу тощо). Наступним етапом стануть конкурсні торги та обрання виконавця послуги. На проект звіту з екологічної оцінки Енергоатом очікує в кінці нинішнього – на початку наступного року. Згідно з міжнародним досвідом, його також буде винесено на громадське обговорення з паралельним проведенням Державної екологічної експертизи. Остаточне затвердження документа заплановано на березень. Тоді ж, за аналогією з першим звітом, його буде розміщено на веб-сайті компанії.

Оцінка впливів КЗПБ на довкілля охоплюватиме цілу низку компонентів - клімат і мікроклімат, ґрунти, повітряне, геологічне та водне середовища, рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти. В її рамках буде проаналізовано радіаційний, нерадіаційний, хімічний, тепловий, електромагнітний, акустичний впливи. Крім того, буде оцінено можливий вплив від реалізації КЗПБ у транскордонному контексті, а також заходи з інформування суміжних держав.

У своєму зверненні до присутніх заступник директора Центру зовнішніх інформаційних комунікацій - начальник відділу роботи з громадськістю ДП НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов  підкреслив, що  Южно-Українська АЕС - остання з-поміж атомних майданчиків, де проходять  зустрічі з громадськістю з приводу уточнення масштабів чергової екологічної оцінки КЗПБ. Він закликав до активної співпраці та наголосив, що всі питання, пропозиції та коментарі громадськості з вичерпними відповідями фахівців буде розглянуто та враховано в остаточному звіті з екологічної оцінки КЗПБ. Їх можна надавати протягом місяця – до 6 серпня 2016 р. «Ми будемо раді вашим пропозиціям, бо насправді ці консультації націлені на тісну взаємодію з активною громадськістю, яка хоче та може зробити свій внесок у більш якісне виконання екологічної оцінки та, у підсумку, підвищення безпеки українських АЕС», - зазначив Д.Лавренов.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію