Діяльність

01.07.2016

На Запорізькій АЕС відбулися консультації з громадськістю щодо екологічної оцінки програми підвищення безпеки

На Запорізькій АЕС консультації з громадськістю щодо масштабів чергової екологічної оцінки Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) відбулися в п'ятницю, 1 липня, в Культурно-діловому центрі Запорізької атомної електростанції.

Метою проведення чергової екологічної оцінки КЗПБ є переоцінка впливу на навколишнє середовище при реалізації КЗПБ з урахуванням змін, внесених в КЗПБ протягом 2012-2015 років, її заходів, реалізованих протягом цього періоду, а також фактичних змін у стані навколишнього середовища і процедурах її моніторингу, які відбулися з моменту завершення попередньої екологічної оцінки КЗПБ.

У заході взяли участь начальник відділу екології виконавчої дирекції з ЯРБ та науково-технічної підтримки Олександр Нємцов, начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів НАЕК «Енергоатом» Роман Зібніцький, експерт з екологічних та соціальних питань групи управління проектом КЗПБ Людвіг Литвинський, фахівці Запорізької АЕС, а також журналісти, представники громадських організацій м. Енергодар та зони спостереження.

Олександр Нємцов в своїй доповіді розповів, що ця програма виконується з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародним вимогам з ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища.

«Діяльність ДП «НАЕК «Енергоатом» є прозорою і відкритою, постійно проводиться діалог з громадськістю, тому реалізація заходів щодо впровадження даної програми є сьогодні дійсно необхідною умовою. Питання, зауваження та пропозиції стануть основою для написання остаточного звіту, – зазначив Роман Зібніцький. – До серпня 2016 року можна направляти питання та вносити пропозиції щодо обсягів чергової екологічної оцінки в форматі «питання-відповідь» на адресу Компанії, а також через Інформаційний центр Запорізької АЕС».

Всі питання, пропозиції та коментарі громадськості з вичерпними відповідями фахівців будуть розглянуті та враховані в остаточному звіті з екологічної оцінки КЗПБ.

Діалог між жителями міста, представниками громадських організацій, фахівцями НАЕК «Енергоатом» був побудований в форматі «питання-відповідь». Питання, які надходили з залу, торкались різних аспектів життя регіону.

 Перша екологічна оцінка КЗПБ була виконана протягом 2011 року незалежною міжнародною групою за участю експертів компанії «Poyry» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних і водних проектів і компанії «АЕСКАР» (Україна). Екологічна оцінка КЗПБ здійснювалася відповідно до Екологічної та Соціальної Політики ЄБРР, екологічного законодавства Європейського Союзу, зокрема, Директиви ЄС 2001/42/ЄС, і враховувала кращий світовий досвід.

Екологічна оцінка включає наступні завдання: оцінку впливу на навколишнє, природне, соціальне і техногенне середовище, комплексні заходи щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища та його безпеки, зміни екологічного впливу в процесі впровадження КЗПБ, екологічну оцінку результатів реалізації КЗПБ на АЕС України, оцінку можливого впливу від реалізації КЗПБ в транскордонному контексті та заходи з інформування суміжних держав, громадські консультації щодо реалізації КЗПБ, пом'якшуючі або оптимізаційні заходи і висновки.

КЗПБ впроваджується за власні кошти Компанії, а також за рахунок кредитів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським співтовариством з атомної енергії в загальному розмірі 600 млн. євро. Періодичне проведення екологічної оцінки КЗПБ – обов'язкова умова надання цих кредитів.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію