Діяльність

29.06.2016

На РАЕС відбулась зустріч з громадськістю з обговорення чергової екологічної оцінки КЗПБ

В місті-супутнику РАЕС відбулась зустріч з громадськістю щодо проведення чергової екологічної оцінки Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ).

Метою проведення чергової екологічної оцінки КЗПБ є переоцінка впливу на навколишнє середовище при реалізації КЗПБ з урахуванням змін, внесених в КЗПБ протягом 2012-2015 років, її заходів, реалізованих протягом цього періоду, а також фактичних змін у стані навколишнього середовища та процедурах його моніторингу, які відбулися з моменту завершення першої оцінки у 2011 році.

В обговоренні, що відбулося в інформаційному центрі «Полісся», взяли участь заступник директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов, начальник відділу екології виконавчої дирекції з ЯРБ і науково-технічної підтримки Олександр Нємцов, начальник управління планування та фінансування ВП «Атомпроектінжиніринг» Максим Пишний, начальник відділу модернізації та реконструкції РАЕС Костянтин Марасов, а також депутати місцевої ради, представники закладів, установ та організацій міста, преса, громадськість.

Олександр Нємцов ознайомив з методикою проведення екологічної оцінки. Зокрема, оцінка впливів на навколишнє природне середовище охоплюватиме такі його компоненти: клімат і мікроклімат, повітряне середовище, геологічне середовище, водне середовище, ґрунти, рослинний та тваринний світ, заповідні об’єкти. Перша оцінка була виконана протягом 2011 року незалежною міжнародною групою за участі експертів компанії «Poyry» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних та водних проектів та компанії «АЕСКАР» (Україна). ЕО КЗПБ здійснювалась відповідно до Екологічної та Соціальної Політики ЄБРР, екологічного законодавства Європейського Союзу, зокрема, Директиви ЄС 2001/42/ЕС, та враховувала найкращий світовий досвід.

- КЗПБ впроваджується за власні кошти Компанії, а також за рахунок кредитів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії у загальному розмірі 600 млн. євро. Періодичне проведення екологічної оцінки КЗПБ – обов’язкова умова надання цих кредитів, - зауважив Максим Пишний. Пакет документів КЗПБ, опис поточного стану її реалізації, а також звітність з першої екологічної оцінки доступні на офіційному сайті Компанії.

Під час нинішньої зустрічі піднімалися, зокрема, питання щодо транскордонного впливу АЕС та відповідності вимогам Конвенції ЕСПО, шляхів комунікації з громадськістю та відповідності Плану залучення зацікавлених сторін, питання безпеки проживання населення, соціальні питання.

Як підкреслив Данило Лавренов - заступник директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій Компанії, діяльність НАЕК «Енергоатом» є прозорою та відкритою, Компанія веде постійний діалог з громадськістю. Так, до 6 серпня 2016 року можна направляти питання та пропозиції стосовно обсягів чергової екологічної оцінки у форматі «запитання-відповідь» на адресу Компанії, а також через інформаційний центр Рівненської АЕС.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію