Діяльність

24.06.2016

Енергоатом провів брифінг щодо консультацій з громадськістю стосовно обсягів чергової Екологічної оцінки КЗПБ

НАЕК «Енергоатом» провів брифінг для ЗМІ та інших зацікавлених сторін щодо консультацій з громадськістю стосовно обсягів чергової Екологічної оцінки (ЕО) Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КЗПБ). Захід відбувся 22 червня в офісі ВП «Атомпроектінжинірінг» за участі керівника Групи управління проектом (ГУП) КЗПБ Геннадія Сазонова, керівника Консультанта ГУП Мішеля Леві та експерта з екологічних та соціальних питань ГУП Людвига Литвинського.

Під час брифінгу було повідомлено, що метою чергової Екологічної оцінки КЗПБ є переоцінка впливів на навколишнє середовище внаслідок реалізації Програми з урахуванням змін, внесених до КЗПБ протягом 2012-2015 років, її заходів, реалізованих за період після виконання попередньої оцінки, а також фактичних змін у стані навколишнього середовища та процедурах його моніторингу, що відбулися з моменту завершення першої ЕО КЗПБ у 2011 році. Зокрема, ЕО включає такі завдання, як оцінка результатів реалізації КЗПБ на кожній АЕС України, оцінка можливого впливу від реалізації КЗПБ у транскордонному контексті,  консультації з громадськістю щодо реалізації КЗПБ та ЕО КЗПБ, оновлення та, за необхідності, доповнення переліку пом’якшувальних і оптимізаційних заходів та ін.

Згідно із графіком консультацій, перша з регіональних зустрічей з громадськістю у містах-супутниках АЕС відбулася 22 червня в інформаційному центрі Хмельницької АЕС, 23 червня зустріч пройшла на РАЕС, 1 липня консультації відбудуться на ЗАЕС, а 6 липня на ЮУАЕС.

В ході брифінгу Геннадій Сазонов нагадав, що КЗПБ реалізується Компанією з 2010 року, програма передбачає 1275 заходів, які мають бути реалізовані на всіх 15 енергоблоках АЕС України до 2020 року. «Загальна вартість програми оцінена в 1,4 млрд євро, з яких 600 млн євро будуть надані у вигляді кредитів ЄБРР та Євратом, решта - близько 800 млн євро, - НАЕК «Енергоатом» має профінансувати за власний рахунок. На 2016 рік усі питання фінансування КЗПБ вирішені. В рамках кредитних угод НАЕК «Енергоатом» узяв на себе зобов’язання реалізувати План соціальних та екологічних заходів. Виходячи саме з цього плану, Екологічна оцінка КЗПБ має виконуватись кожні п’ять років. У 2011 році незалежною міжнародною групою експертів була виконана перша Екологічна оцінка Програми. Зараз ми розпочали чергову Екологічну оцінку, розраховуємо завершити цей процес до середини 2017 року», - пояснив Г.Сазонов.

Людвиг Литвинський уточнив, що обсяги чергової ЕО КЗПБ відповідатимуть обсягам першої Екологічної оцінки без непотрібного дублювання інформації, викладеної у попередньому звіті. «Якщо не буде зауважень та пропозицій з боку громадськості, чергова Екологічна оцінка буде відрізнятись від першої лише у частині змін в національному законодавстві України, які відбулись протягом останніх п’яти років. Структура звіту за ЕО передбачає чотири розділи – по кожній АЕС, а також загальні розділи, які стосуються транскордонного впливу, громадських консультацій та відповідних пом’якшувальних заходів, покликаних мінімізувати можливий негативний вплив КЗПБ на навколишнє середовище», - додав Л.Литвинський.

Представники НАЕК «Енергоатом» закликали зацікавлені сторони надавати свої пропозиції щодо змісту та обсягів чергової Екологічної оцінки КЗПБ. Всі запитання, пропозиції та коментарі громадськості будуть розглянуті фахівцями, за необхідності – враховані та відображені в остаточному звіті з чергової екологічної оцінки КЗПБ. 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію