Діяльність

16.11.2018

На Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока

На Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока

16 листопада на Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Нарада проходила за участі президента Енергоатома Юрія Недашковського, першого віце-президента Енергоатома Олександра Шавлакова, Голови Держатомрегулювання України Григорія Плачкова, представників державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, НАЕК «Енергоатом», ВП «Науково-технічний центр», ВП «Управління справами», ВП «Атомкомплект» та керівництва Хмельницької АЕС.

Відкриваючи нараду, президент  НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив, що питання продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоків надзвичайно важливе як для ХАЕС, так і для галузі в цілому. Хмельницький енергоблок №1 стане вже десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконуються роботи з продовження експлуатації.

Проектний термін експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС спливає 13 грудня 2018 року, у листопаді цього року енергоблок зупиняється на планово-попереджувальний ремонт тривалістю 257 діб, під час якого будуть виконані всі необхідні заходи - заміна обладнання, яке відпрацювало свій ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока, комплекс робіт із підвищення безпеки і надійсності, постфукусімні заходи, - все те, що входить до Комплексної зведеної програми підвищення безпеки, затвердженої урядом.

Виконання цих умов є обов’язковими для отримання ліцензії на продовження експлуатації енергоблока.

«В Компанії накопичений великий досвід виконання робіт з ПТЕ. Досвід попередніх дев’яти блоків ми маємо максимально використати, щоб успішно завершити роботи з продовження експлуатації Хмельницького енергоблока №1»,- акцентував Ю.Недашковський.

Під час робочої наради було детально розглянуто стан справ щодо продовження ресурсу першого енергоблока станції, враховуючи те, що вже 22 листопада 2018 р. відбудеться колегія Держатомрегулювання з питань готовності виведення блока у режим продовження експлуатації.

У звіті щодо стану виконання робіт з продовження терміну експлуатації, з яким виступив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, детально проаналізовано виконання інжинірингових заходів, освоєння бюджетних коштів, матеріально- технічного забезпечення, проблемні питання, які потребують вирішення.

На нараді обговорювались і питання проведення торгів, вибору постачальників, узгоджувались плани, графіки і підходи до надання обгрунтовуючих матеріалів та порядку їх розгляду.

«За підсумками сьогоднішньої наради я можу констатувати, що станція в цілому готова до цього заходу. Є ще окремі невирішені питання. Ми маємо план їх вирішення. На нараді проаналізували стан енергоблока з точки зору технічних характеристик та готовності колективу станції і підрядних організацій виконувати ці роботи. Я оцінюю стан як задовільний, для того щоб за наміченим планом у ці 257 днів планово-попереджувального ремонту виконати все, що заплановано, і успішно обґрунтувати можливість роботи енергоблока у понадпроектний строк служби. Ще треба напружено попрацювати і колективу станції, звичайно, і колективу центральної дирекції»,- підсумував результати робочої наради президент Енергоатома Юрій Недашковський.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію